Objevte jedny z nejlepších rumů světa – peruánské rumy Ron Millonario. Poznávacím znamením rumů Millonario jsou sladká chuť a originální nepřehlédnutelné balení. Kvalita surovin, výborná péče a tradiční systém zrání solera z nich dělají pojem mezi laiky i odborníky po celém světě.

Historie značky Ron Millonario

Peruánský velkostatkář Don Ronaldo z rodiny Piera de Castilo koupil v roce 1922 od rodiny Gutiérrez haciendu, rafinérii a rozsáhlou plantáž cukrové třtiny. Ačkoliv měl k dispozici dostatek nezpracovaných surovin, technologie, kterou disponoval byla na základní úrovni a tak veškerý potenciál cukrové třtiny zůstával nevyužitý. V roce 1933 Don Rolando poslal svého nejstaršího syna Augusta na studium chemického inženýrství na Cambridge University a o pět let později, v létě roku 1938 přivezli z Londýna do Peru kvalitní vybavení. Rok 1950 byl pro mladého Augusta Piera de Castillo nezapomenutelným. Oficiálně se zrodil Ron Millonario. Rum byl plodem tvrdé práce, ale protože si ho díky vysoké ceně jen málokdo mohl dovolit ochutnat, získal název „por los millonarios“.

Značku Millonario oživil v roce 2004 Fabio Rossi, který při hledání nových produktů narazil na hřejivý, bohatý nápoj, který ho svou chutí uchvátil – objevil skutečný poklad Peru. Sázka na něj se mu vyplatila. Pod křídly společnosti Rossi & Rossi sklízí rumy Millonario úspěch po celém světě, o čemž svědčí i mnohá prestižních ocenění.

Millonario 10 Years Old

Rum Millonario 10 Aniversario Reserva byl vytvořen u příležitosti desátého výročí novodobé historie značky a je nejmladším zástupcem rodiny Millonario. Nezraje obvyklým systémem solera, ale asi dvě třetiny blendu tvoří rumy, které zrály 6 let v sudech po bourbonu. Díky nim Millonario 10 Years Old získává lehký, svěží charakter s tóny vanilky, banánu a bílého ovoce. Zbývající třetina blendu zraje 10 let v sudech po sherry a tím rum získává plnost, strukturu a komplexitu, sušší a vinný charakter s kulatými tóny hořké čokolády, kávy, sušených švestek a meruněk. Má lehký závěr a jeho chuť vám zůstane dlouho v paměti. Za zmínku stojí skleněná zátka, vyrobená českou firmou Preciosa.        

Millonario 15 Years Old Solera Reserva Especial

Rum Millonario 15YO Solera Reserva Especial vám zaručí jemný, chuťově vyvážený zážitek. V tomto třtinovém peruánském rumu se snoubí sladkost melasy s exotickým kořením. Jeho sladký buket a tělnatý projev je dán pomalou fermentací třtinové melasy, delikátní destilací a zráním až po dobu 15 let v dubových sudech metodou solera. Příjemnou tečkou je stylový obal – každá lahev je ručně zabalena do „kabátku“ utkaného z palmového proutí toquilla.

Ron Millonario XO

Vlajkovou lodí palírny Millonario je bezesporu Ron Millonario XO v luxusní těžké lahvi, která svým tvarem připomíná flakon parfému. Rum Ron Millonario XO je destilován ze třtinové melasy, jeho staření probíhá v sudech z amerických bílých dubů po bourbonu. Je směsí rumů, jejichž stáří je až 20 let. Má tmavě jantarovou barvu a delikátně jemnou chuť, ve které můžete ucítit náznaky medu a zralého tropického ovoce. Voní po skořici a hřebíčku. Rum Ron Millonario XO doporučujeme jako digestiv v kombinaci s tmavou čokoládou. Jeho výroba je limitovaná – ročně se nevyrobí víc než 6 000 lahví.

Extrémně limitovaná kolekce Ron Millonario XO Murano

Za zmínku stojí sběratelská edice Ron Millonario XO Murano. Jde o velmi limitovanou kolekci. Každá karafa je ručně zdobená řemeslným sklářem z ostrova Murano, proslulého svou dlouhou tradicí sklářské výroby. Láhve se vyrábí ve dvou provedeních a designéři se inspirovali tvarem krajiny Peru a oslavou zdejší přírodní krásy.


Podívejte se, jak se vyrábí láhev rumu Ron Millonario XO Murano

Ochutnejte rumy Ron Millonario ve svěžích koktejlech

Tropical Millonario

V letních měsících si zamilujete citrusovou chuť koktejlu Tropical Millonario. Co k jeho přípravě budete potřebovat? 45 ml rumu Ron Millonario XO, 15 ml limetkového džusu, 15 ml pomerančového džusu, 15 ml grepového džusu, 15 ml marakujového sirupu a 2 kapky bitteru Aphrodite. Letní osvěžení zaručeno!


Ochutnejte koktejl Tropical Millonario

Daiquiri Cincuenta Millonario

Na přípravu koktejlu Daiquiri Cincuenta Millonario smíchejte 45 ml rumu Ron Millonario XO, 15 ml limetkového džusu, 10 ml medu a 5 ml vanilkového sirupu. Drink podávejte ve sklenici na stopce.


Osvěžte se koktejlem Daiquiri Cincuenta Millonario