Panství Pèppoli se nachází 5 km severovýchodně od usedlosti Tignanello. Z celkové rozlohy 100 hektarů je 50 hektarů osázeno vinicemi. Ty jsou domovem Pèppoli Chianti Classico DOCG.

V roce 1379 byl nedaleký klášter Badia a Passignano částečně zničen a později opuštěn. Jeho rozsáhlé majetky, včetně panství Pèppoli, byly rozděleny mezi šlechtické rodiny. Prvními majiteli byla rodina Gondi a poté rodina Cerchi, která v šestnáctém století postavila malou elegantní kapli zasvěcenou svaté Umilianě, která v klášteře pobývala. Již od středověku se o vinice starají mniši z Vallombrosi. Rodina Antinori vlastní panství od roku 1985.

Přes neobvyklou východní/severovýchodní expozici vinic je zdejší mikroklima naprosto ideální. Nedaleké údolí zajišťuje optimální teplotu a její štěrkové půdy bohaté na minerály dávají hroznům Sangiovese živý ovocný charakter. Vinice jsou osázeny především odrůdou Sangiovese s malým procentem doplňkových odrůd, jako jsou Merlot, Syrah a Malvasia

Kromě vína zde najdeme 27 hektarů olivových hájů s 5 500 olivovníky, z nichž některé jsou až staletí staré. Najdeme zde odrůdy Frantonio, Leccino a Moraiolo, které se pěstují pro výrobu BIO extra panenského olivového oleje. 

Od roku 2013 probíhá vinifikace hroznů Pèppoli ve sklepích v Antinori nel Chianti Classico. Zraní probíhá v tradičních velkých sudech ze slavonsého dubu a malá část produkce v nerezových kádích. 

peppoli krajina