Blog Global Wines & Spirits

Objevte novinku Eminente Gran Reserva a získejte pozvánku na degustační masterclass vedenou Césarem Martí

César Martí je nejmladší kubánský Maestro Ronero a zakladatel značky Eminente. 13. října přiletí do Prahy, kde na degustační masterclass představí novinku Eminente Gran Reserva, limitovanou edici této značky. Zažijte objevování všech úrovní chuti Eminente Gran Reserva přímo s jejím tvůrcem.

Chci se zúčastnit degustace

Eminente Gran Reserva Edition No1 je desetiletý kubánský rum ze směsi světlého rumu a aguardiente, pálenek z cukrové třtiny, považovaných za duši kubánských rumů. Obsahuje 80 % aguardiente a má 43,5% obsah alkoholu. Dozrával v sudech z francouzského dubu, čímž získal komplexnost a jedinečnou rovnováhu chuti.

blog_launch_gran_reserva (3)

César Martí, nejmladší rumový mistr v historii Kuby, je známý pro své pokusy se zráním aguardiente, které ukládá do různých prostředí a do různých typů sudů. Pro své znalosti a zkušenosti je považován za enologa rumu.

Eminente Gran Reserva Edition No1 vytvořil jako blend světlého rumu a aguardiente, které tvoří 80 % objemu. Rum následně zrál deset let za specifických podmínek – v suchém sklepě, kde se voda vypařuje rychleji než alkohol. Na závěr dozrával tři měsíce v sudech z francouzského dubu. To dodalo rumu komplexnost, ale také určitou rovnováhu chuti s tóny medu, santalového dřeva a pomerančového květu.

blog_launch_gran_reserva

Rum Eminente Gran Reserva vzniká v souladu s tradicemi v samotném srdci kubánského ostrova, kterému místní říkají „Isla del Cocodrilo“, kvůli neobvyklému tvaru připomínajícímu krokodýla, jehož domovinou je právě Kuba. Senzorická textura povrchu lahve Eminente a ostrov ve tvaru krokodýla vyobrazený na etiketě jsou poctou právě tomuto endemickému živočichovi Kuby.

Eminente Gran Reserva je jedním z mála kubánských rumů prodávaných za hranicemi Kuby, který získal prestižní chráněné označení původu „Denominación de Origen Protegida“, neboli „D.O.P. Ron de Cuba“. Toto označení uděluje regulační orgán stanovující přísná pravidla zajišťující autenticitu kubánského rumu.

Získejte pozvánku na degustaci v pátek 13. října a staňte se prvními, kteří ochutnají novou edici Eminente Gran Reserva přímo s jejím tvůrcem, Césarem Martí.

Co je třeba udělat pro získání pozvánky na degustační masterclass?

  1. Nakoupit limitovanou edici Eminente Gran Reserva na e-shopu nebo v prodejně Global Wines & Spirits.
  2. Zaregistrovat se ve formuláři níže.
  3. Prvních 50 registrovaných získá pozvánku na masterclass.

 

Registrujte se na Masterclass s Césarem Martim