Palírna Macallan je proslulá nejmenšími destilačními kotli široko daleko a bohatou, nasládlou ovocnou chutí whisky. Jako jedna z prvních palíren získala legální licenci a od té doby si vybudovala pověst výrobce jedné z předních světových jednosladových whisky.

Historie palírny Macallan

Palírna Macallan leží v srdci tradičního regionu skotské whisky, ve Speyside, na panství Easter Elchies v hrabství Moray na severovýchodě Skotska. Obklopena zelenými kopci, úrodnými údolími a hlubokými roklemi. Založena byla Alexandrem Reidem v roce 1824, její kořeny však sahají mnohem hlouběji, a to až do roku 1500. Okolo roku 1700 sem horalé vodili svůj dobytek po nedaleké stezce podél řeky Spey a když se zastavili, místní farmář jim v souladu s horalskou tradicí nabídl na rozloučenou sklenku místně destilované „aqua vitae“, ve skotské gaelštině „usquebaugh“, aby se posilnili na cestu. V roce 1543 zdědil panství kapitán John Grant a právě on je představitelem samotné podstaty značky Macallan. V roce 1892 palírnu přestavěl Roderick Kemp a v držení rodiny Kempových byla do roku 1996. V roce 1968 se palírna stala akciovou společností.


Historie palírny Macallan

Nejmenší kotle široko daleko

Palírna Macallan je známá těmi nejmenšími měděnými destilačními kotly široko daleko s kapacitou 3 900 litrů. Že jde o opravdový unikát dokazuje i fakt, že se dostaly až na skotskou 10librovou bankovku. Kotlů má dnes palírna Macallan čtrnáct a právě jim vděčí za charakteristicky bohatou, ovocnou chuť whisky. 

macallan-kotlePalírna Macallan se pyšní nejmenšími destilačními kotli v okolí. Zdroj: https://www.facebook.com/themacallan

Single malt whisky Macallan 

V portfoliu palírny Macallan najdete řadu Double Cask, kolekci Macallan Fine & Rare, Red, Quest a další. Část produkce je využito do míchaných whisek Famous Grouse, Cutty Sark, J&B, Chivas Regal, Lang's Supreme, Ballantine's a Long John. Po vypálení whisky odpočívá v dubových sudech po sherry nebo bourbonu a to i čtyřicet let. Nejdůležitější je použité dřevo, které whisky dodává chuť typickou pro whisky Macallan. V roce 1995 byla z jednoho vraku vylovena láhev whisky Macallan z roku 1847 a od té doby palírna vyrábí whisky s názvem Replica.


Seznamte se s Macallan, nejcennější jednosladovou whisky na světě

Produkty Macallan