Legendario je španělská značka kubánských rumů. Byla založena v kubánské Havaně a odtud rumy i dováží.

Historie rumů Legendario

Značka Legendario Rum byla založena v roce 1946 v kubánské Havaně jako rodinný podnik, v tuto chvíli je společnost zestátněna. Své sídlo má ve Španělsku a z Havany rumy dováží. První rum Legendario byl vyroben v historickém centru v místě Havana Bocoy, kde se rumy vyráběly od 16. století. Legendario vyrábí čistý rum za použití tradiční výrobní metody – filtračním systémem dvojitého dna. Tento systém využívá křemík a aktivní uhlí a alkohol je destilován na 55 %. Všechny produkty značky Legendario prochází přirozeným zráním v sudech z amerického bílého dubu.

Rumy Legendario

Rumy Legendario se vyrábějí v šesti destilériích na Kubě: Matanzas, Villa Clara, Havana a 3 v Pinar del Rio. V portfoliu Legendario najdete Legendario Elixir de Cuba, Legendario Rum Anejo Blanco, Legendario rum Dorado, Legendario rum Anejo a Legendario rum Reserva 15 Anos.

Legendario Elixir de Cuba

Rum Legendario Elixir de Cuba je velmi oblíbený nápoj ve Španělsku, na Kubě i u nás. Pochází z Karibiku, kde se vyrábí tradiční kubánskou metodou již od roku 1945 z nejlepší cukrové třtiny a několika rumů Añejo. Legendario Elixir je výjimečně lahodný a má velmi sladkou chuť. Je hutný a svým skupenstvím připomíná spíše sirup nebo med. Jeho celkový charakter udávají nasládlé rozinky, které jsou v destilátu po dobu jednoho měsíce macerovány. Má zlatou až jantarovou barvu a jemnou ovocnou vůni. Aroma rozinek a pomerančů přechází do bohaté, delikátní a jemně sladké chuti. Rum zraje sedm let v sudech z amerického dubu, ve kterých předtím zrála americká whisky. Legandario Elixir je skvělou volbou pro ty, kteří chtějí proniknout do světa rumů a díky své jemné sladké chuti bývá oblíbený u žen.


Připravte si jednoduchý koktejl z Legendario Elixiru