Sídlo Le Mortelle se nachází v samém srdci Maremmy v Toskánsku, v blískosti města Castiglione della Pescaia. Rodina Antinori se od roku 1999 věnuje zvelebováním vinic a budování moderního vinařství. Optimální poloha skýtá velký potenciál pro tvorbu vysoce kvalitních vín.

Odrůdy pěstované v této oblasti jsou pečlivě zvoleny tak, aby optimálně využily kvalitu této vinařské oblasti - které byla rodina Antinori součástí už po několik generací. První doklady o vlastnictví pozemků rodiny Antinori v této oblasti se datují až do roku 1863 - konkrétně vlastnictví vinice Poggio Franco, jedné z nejlepších vinic této oblasti. 

Na pozemcích sídla Le Mortelle se nachází až 170 hektarů vinic, které jsou osázeny zejména odrůdami Cabernet Sauvignon, Cabernet Franc a v neposlední řadě také relativně nově bílými odrůdami, Vermentino, Ansonica, Viognier. Na menší parcele se pak pěstuje odrůda Carménère. Zdejší půda je převážně písčitá a hlinitá, složená z jílu a oxidu křemičitého. V některých částech této oblasti je pak bohatá na kamenité usazeniny. 

Vinařství se nachází na vrcholku svahu s výhledem na celé panství a bylo postaveno z velké části právě pod zemí, aby byl minimalizován jeho dopad na ráz krajiny. Všechny přírodní stavební materiály byly použity k maximalizaci udržitelnosti. Podzemní skalní základ poskytuje zcela přirozenou regulaci teploty a vlhkosti. 

le mortelle - krajina