Založena v roce 1843 se společnost Krug specializovala výhradně na prestižní a výběrová šampaňská vína.

Kvalita před kvantitou, tradiční metody a jako jediná používá při výrobě drahé malé dubové sudy, nutné pro rozvoj intenzivního a komplexního buketu. V současnosti na každou fázi výroby dohlíží příslušníci páté a šesté generace slavné rodiny.

Prestižní šampaňské Krug

Každá láhev zraje ve sklepích společnosti Krug šest až osm let, než je možné ji vychutnat. Rodina Krug je garantem nejvyššího možného stupně kvality a jejich víno se stalo více než šampaňským - Krug je životní styl.

Mimořádná pověst nejdražšího a nejlepšího šampaňského, ale především honba za kvalitou dala vzniknout neformálnímu kultu příznivců, oddaných stoupenců tvrdících, že pijí pouze Krug. Pro tyto „Krugisty" je svatyní kousek vinice zvaný Clos du Mesnil, již 300 let obezděný pozemek 4,57 akrů s ideálním mikroklimatem.

Pěstuje se zde pouze Chardonnay a tato vinice dává nepřekonatelná vína. Někdo by se rád zeptal, co nutí tyto lidi zaplatit 2-3násobek ceny běžného lepšího šampaňského. Konečný důkaz a odpověď je ve sklenici - zážitek bohatší a nevšednější než z jakéhokoliv jiného šampaňského.