Váš košík je prázdný
Ochutnejte malosériově vyráběný skotský gin Hendrick’s, který se pyšní ojedinělým výrobním procesem a ještě unikátnějším složením. Žádný jiný gin na světě nemá mezi svými přísadami okvětní plátky růží a okurku.
Malosériově vyráběný gin Hendrick’s pochází z přímořské skotské vesnice Girvan a vyrábí se ve vyhlášené palírně patřící společnosti Williams Grant & Sons. Pokud se vám hned vybavily whisky Glenfiddich nebo The Balvenie, je vidět, že se vyznáte. Firma William Grant & Sons za těmito špičkovými skotskými whisky stojí také a jde tak o potvrzení, že gin Hendrick’s vzniká pod dohledem opravdových mistrů oboru. Výrobu ginu Hendrick’s inicioval pravnuk palírníka Granta, pan Gordon, spolu s designérkou alkoholických nápojů, slečnou Lesley Gracií, která byla již od dětství fascinovaná světem rostlinných výtažků a jejich chutí.
Hendrick’s gin je s obsahem alkoholu 41,4 % poměrně silný nápoj. Díky tomu, že je produkován malosériově, může výroba probíhat pod přísnou kontrolou a výsledek je tedy přesně takový, jaký by měl být. Proto si gin získal srdce nejen mnoha fanoušků kvalitního alkoholu po celém světě, ale také odborníků. V roce 2003 se dle The Wall Street Journal stal nejlepším ginem na světě a obdržel několik dalších mezinárodních ocenění.
Co stojí za vybalancovanou chutí a unikátním charakterem ginů Hendrick’s? Vedle 9 druhů tradičních bylin a koření jako jsou jalovec, koriandr, citronová kůra, heřmánek, andělika, bezový květ, řebříček, kmín a kosatec, jsou to dvě méně tradiční přísady: okvětní lístky bulharské růže a okurka.
Objevte neobyčejný příběh okurky
Použité ingredience a výrobní postup Hendrick’s ginu jsou natolik unikátní, že gin nesmí nést označení „London Dry“. Jako jediný gin na světě je destilován pomocí dvou destilačních zařízení – destilační kolonou Bennet z roku 1860, která produkuje robustní, jadrné a chuťově bohaté destiláty a destilačním zařízením Carter z roku 1948, která má na svědomí osvěžující a jemné destiláty. Tato metoda, zvaná „Carter Head Still“ je zcela ojedinělá. Ingredience jsou pouze zavěšovány nad destilát a jejich chutě a vůně se do kapaliny prolínají jen velice jemně díky stoupajícím výparům. Destiláty se následně smíchají v tajném poměru a přidá se nejzvláštnější přísada – salátová okurka. Těsně předtím, než je gin naplněn do lahví připomínajících svým tvarem staré lékárenské dózy, přidává se do něj voda z místní přehrady Penwhapples pro snížení alkoholu.
Gin Hendrick’s si nejlépe vychutnáte s tonikem. Místo tradičního citrusu však doporučujeme sáhnout po okurce.
Jak na perfektní gin s tonikem? Inspirujte se!