Gosset je jeden z nejstarších vinařských domů v oblasti Champagne. V roce 1584 ho založil Pierre Gosset, radní obce Aÿ a vinař, který vyráběl tichá, většinou červená vína z hroznů, které sklidil ze svých vinic.

V té době soupeřila o čestné místo na královském stole dvě vína. Vína z Aÿ a vína z Beaune. Obě tato vína se vyráběla z odrůd Chardonnay a Pinot Noir. Vína z Aÿ však začala v 18. století perlit, což vinařství Gosset využilo jako svou výhodu a přešlo na výrobu šumivých vín a začalo vyrábět šampaňská vína té nejvyšší kvality.

Své know-how si rodina pečlivě střeží už po čtyři staletí, avšak i dnes své Cuvée plní do identických lahví jako v 18. století. Důsledně se dbá na to, aby víno neprošlo malolaktickou fermentací a zůstalo krásně ovocné, svěží a jak se u šampaňského říká „křupavé“.

Rodinná linie trvá již šestnáct generací a na jejím začátku stál Jean Gosset (1484 – 1556). Všichni se narodili v Aÿ v Champagne a svou slávu si budovali jako starostové, státní zástupci, ale i pěstitelé a obchodníci se šampaňskými víny. Společná jim byla jejich ambice budovat a stále vylepšovat jedinečný terroir Champagne.

V roce 1993 vinařství přebírá rodina Renaud-Cointreau, která vinařství modernizuje a GOSSET Champagne vstupuje mezi prestižní domy proslulé ve Francii i v zahraničí. Jméno Gosset se tak stává synonymem prestiže, image a luxusu a na svém seznamu ho mají všichni znalci velkých šampaňských vín.