Blog Global Wines & Spirits

Gin&Tonic Fest 2024

Již počtvrté přinášíme oblíbený Gin & Tonic Fest na našem e-shopu a v našich prodejnách. Připravili jsme pro vás výhodné balíčky ginů s pestrými dárky, ochutnávky na všech našich prodejnách a letošní novinkou je také řízená degustace ginů! Vychutnejte si jeden z nejoblíbenějších drinků světa v celé své kráse.

Vybírejte z akčních balíčků

Ochutnávka na prodejnách

Ochutnejte naši pestrou nabídku ginů a zjistěte, který vám nejvíce padne. Na našich prodejnách jsme pro vás připravili opravdu pestrou ochutnávku těch nejlepších ginů, abychom vám rozhodování ulehčili. A protože samotný gin není pro každého, kterýkoliv gin si můžete namíchat se skvělým tonikem Sanpellegrino. 

Těšit se můžete na ochutnávku následujících ginů:

GT prodejny

Řízené degustace ginů

Zveme vás na řízenou degustaci přímiových ginů. Z naší nabídky se můžete těšit na Etsu Pacific Ocean Water a Etsu Double Yuzu, francouzský organický gin L'Acrobat, Cubical Ultra Premium, Cubical Mango, Marconi 46, Marconi 42 a italský gin Bottega Bacur.

Kde:

Degustace se budou konat v naší pražské prodejně v Karlíně. 

Kdy? 

Proč si degustaci nenechat ujít? 

Kromě pestré ochutnávky skvělých ginů se také dozvíte spoustu zajímavostí o ginu. Giny si můžete vychutnat samotné anebo si je namíchat s prémiovým tonicem Sanpellegrino, který bude pro vás k dispozici. 

 

Vstupenky na degustace

Ochutnejte náš tip, francouzský gin L'Acrobate

100% organic gin s exotickým, svěžím a výrazným aroma. V chuti má dokonale vyváženou svěžest a ovocitost, snoubí klasický a exotický styl, řemeslnou zručnost a intuitivní tvořivost. Infuze spiruliny, tyrkysově zbarvené řasy s léčivými vlastnostmi, dodává opulentnímu buketu exotického ovoce svěží mořský nádech.

Nyní ho navíc nakoupíte s 22% slevou za zvýhodněnou cenu 699 Kč. 

281564446_747151719965538_1713772276295017603_n

Akční balíčky

Připravili jsme pro vás pestrý výběr akčních balíčků v kombinaci se zajímavými dárky anebo slevami. Níže je malá ukázka, máme toho pro vás ale ještě více. 

Etsu-Japanese_balicek_uprava​​

Etsu Japanese Gin + Sanpellegrino tonic jako dárek


K nákupu lahve Etsu Japanese Gin získáte 4 ks prémiového italského toniku Sanpellegrino jako dárek za korunu.

GinFest_2023_Marconi42_tonik_plech​​

Marconi 42 Gin + Sanpellegrino tonic jako dárek


K nákupu Marconi 42 Gin dostanete 4 ks prémiového italského toniku San Pellegrino jako dárek za korunu. 

Cubical-Mango+darek

Cubical Mango Gin + dárek


 k nákupu Cubical Mango Gin dostanete 4 ks prémiového italského toniku Sanpellegrino jako dárek za korunu.

GW_balicky_gin_fest_2023--Malfy-Rosa-+-sklenice-(s-pomerančem)

Malfy Rosa + sklenice zdarma


K jedné lahvi Malfy gin Rosa získáte 1 sklenici na gin jako dárek zdarma.

Etsu-+-L´Acrobate_02

Etsu Pacific Ocean Water Japanese Gin + L´Acrobate Gin + dárek


Při nákupu japonského ginu Etsu Pacific Ocean Water a francouzského organického ginu L´Acrobate dostanete 50% slevu na 12 ks prémiových italských toniků Sanpellegrino ve stylových 0,2l lahvičkách. 

 

Vybírejte z akčních balíčků

Zajímavosti o ginu, které jste možná nevěděli

Základní surovinou pro neutrální destilát bývá obilí, ale může se vyrábět z hroznů, cukrové třtiny, rýže anebo brambor. Klíčovou složkou, která ginu dodává jeho charakteristickou chuť, je jalovec. Toto důležité koření mu také dalo jméno, neboť pochází z holandského slova "jenever", což v překladu znamená právě "jalovec".

Pokud vás tato informace překvapila, projděte si níže 8 dalších zajímavostí o ginu, o kterých jste možná neměli tušení.

gin&tonic

1. Kde má gin své kořeny?

Ačkoliv Nizozemci byli pravděpodobně první, kteří začali do alkoholu přidávat jalovec, jejich verze zvaná „jenever“ byla spíše sladší a podobná whisky. Angličané tento jejich jalovcový nápoj objevili během Osmdesátileté, nebo také Nizozemské války za nezávislost, mezi lety 1568 - 1648. Nizozemským vojákům byl podáván tento alkoholický nápoj z jalovce jako lék, říkalo se mu „Holandská odvaha“. Dnešní londýnský suchý gin vytvořili Angličané až zhruba o 150 let později, když vynalezli svou vlastní destilační techniku s jalovcovými bobulemi. 

2. Ginové šílenství

V první polovině 18. století Britové doslova propadli ginovému šílenství. Jenom v Londýně byste v roce 1730 našli zhruba 7000 prodejen s ginem, takže asi ve třetině všech veřejných prodejen. Lidé si mohli koupit gin za velmi nízké ceny a často byli pod vlivem alkoholu po celý den. Navíc se mělo za to, že pití ginu je mnohem zdravější, než pití špinavé nefiltrované londýnské vody. Odhaduje se, že během období Gin Craze se vypilo v průměru 1,4 litru ginu na osobu týdně. Období Gin Craze také způsobilo vysokou úmrtnost, násilí a sociální problémy, což vedlo k regulaci a zdanění alkoholu v Británii. 

3. Gin jako zdroj příjmu pro britské království

Právě díky zavedeným regulacím a zdanění ginu se v průběhu 18. a 19. století stal gin jedním z hlavních zdrojů příjmů pro britské království. Tyto kroky vedly k výraznému snížení spotřeby alkoholu a k regulaci výroby ginu a také pomohlo omezit negativní dopady pití ginu na společnost. 

4. Lék proti malárii 

Věděli jste, že právě první gin & tonik vznikl pravděpodobně v Indii v 19. století? Britští vojáci v Indii pili tonikovou vodu, která obsahovala chinin jako prevenci proti malárii. Tonik byl ovšem velmi hořký, takže si vojáci přidávali do nápoje gin s citronem, aby zlepšili jeho chuť. Gin & tonik se stal oblíbeným nápojem mezi britskou armádou a později se rozšířil do celého světa.

5. Gin jako inspirace pro spisovatele a filmaře

Gin byl inspirací pro mnoho spisovatelů a filmařů. Například v knize „Velký Gatsby“ od F. Scotta Fitzgeralda je gin často považován za symbol společenské dekadence a nadměrného pití. Gin také hrál důležitou roli v televizních seriálech, jako je například „Mad Men“, kde byl často volen jako vhodný nápoj pro obchodní schůzky nebo jako způsob uvolnění po náročném dni v práci. V knize Stopařův průvodce po galaxii pak Douglas Adams vysvětluje, že až 85 % všech známých světů v galaxii vymyslelo a pojmenovalo nápoj s názvem "džintonik", anebo podobnou variaci tohoto názvu. Nesmíme také opomenout slavného Jamese Bonda a jeho oblíbený nápoj - Martini. V průběhu všech knižních zpracování si prý 19x objednal Vodka-Martini a 16x práve Gin-Martini. 

6. Nejdražší gin světa

Podle Guinnessovy knihy rekordů se prodal nejdražší gin v roce 2018. Je jím Morus LXIV a prodal se za 3 800 liber (přes 107 000 Kč). Od té doby nebyl stanoven žádný nový rekord.

7. Největší gin & tonik světa

U Guinnessovy knihy rekordů ještě chvíli zůstaneme. Největší alkoholický míchaný drink světa byl právě gin & tonik v roce 2018. Měl objem 946 litrů a byl součástí dobročinné sbírky na podporu neziskové organizace Keep Memory Alive, která se snaží najít lék na poruchy paměti, jako je např. Alzheimerova choroba. 

8. London Dry anebo ochucený? 

London Dry

Nejslavnějším a nejrozšířenějším typem ginu je London dry. Představuje tradiční suchý, čistý a svěží gin, který nesmí obsahovat více než 0,1 g cukru na 1 l celkového množství destilátu. Neznamená to tedy, že jeho výroba musí být geograficky spojována s Londýnem. Musí obsahovat více jak 37,5 % alkoholu, pouze přírodní ingredience a nesmí být ničím ochucený. I přesto, že gin má své kořeny ve Velké Británii a Nizozemí, dnes se vyrábí v podstatě ve všech koutech světa

Ochucený

Jsou to takové giny, jejichž příchutě nebo botanicals byly přidány po destilaci. Z toho důvodu se nesmí nazývat London Dry Gin. To ovšem neznamená, že tím jakkoliv snižují svoji kvalitu. I tak mohou být vyrobeny za použití kvalitních botanicals, bez umělých barviv a dokonce bez cukru. A zdaleka již nejsou jen růžové. S blížícím se létem jsou tak ideální ingrediencí do osvěžujících koktejlů. Příkladem může být japonský gin Etsu, v jehož chuti můžete rozpoznat příměs japonských yuzu limetek, čajových lístků, japonského pepře anebo španělský gin Cubical Mango, který je obohacen o přírodní extrakt z tropického manga. 

cubical mango cocktail fondo verde - kopie

Recept na Gin&Tonic 

Máte připravený gin, tonic, led, ovoce anebo bylinky? Tak teď už to jen spojit dohromady a připravit si lahodný drink do orosené skleničky.

Příprava je opravdu jednoduchá: 

 • Sklenici naplňte ledem
 • přidejte 4 cl ginu
 • zalijte 1 dcl tonicu
 • lehce promíchejte lžičkou
 • přidejte citron, či jiné ovoce a bylinky na dochucení

ETSU gin&tonic

Kombinací je nepřeberné množství a vždy záleží na vaší chuti a fantazii. Vyzkoušejte například:

 • citronovou kůru se snítkou tymiánu,
 • pomerančovou kůru s černým pepřem,
 • zázvor a máta,
 • jahody s bazalkou,
 • mango s limetkou
 • či dobře známou kombinaci s okurkou

Na zdraví!