Vodka Eiko je první japonská vodka uvedená na evropský trh. Má obsah alkoholu 40 %, jemnou vůni a komplexní chuť. Že jde o produkt z Japonska poznáte na první pohled – na krabici i láhvi je vyobrazen samurajský bojovník. Eiko v překladu znamená „samurajská sláva“.

Vodka Eiko z křišťálově čisté vody

Vodku Eiko produkuje společnost Matsui v palírně Kurayoshi, ležící severozápadně od Kjóta, severovýchodně od Hirošimy, na břehu Japonského moře v japonské provincii Tottori. Palírna je známá také pro své lahodné japonské whisky Matsui, Kurayoshi, Fujimy a Tottori, v jejím portfoliu najdete i japonský gin Etsu. Vodka Eiko se vyrábí ručně trojnásobnou destilací a čtyřnásobnou filtrací skrz soustavu filtrů přes bílou břízu a dřevěné uhlí. Na její výrobu se využívají japonské obiloviny a křišťálově čistá voda protékající na ostrově Hokkaidó.

eiko-hokkaidoVodka Eiko se vyrábí z křišťálově čisté vody protékající ostrovem Hokkaidó. Zdroj: https://www.facebook.com/niococktailssg

Jaká je Eiko vodka?

I když byste možná v Japonsku nehledali prémiovou whisky, vodka Eiko vás příjemně překvapí. Jde o vyváženou, komplexní vodku s jemnou, citrusovou vůní, v jejíž chuti můžete zachytit příchuť cukru, lékořice a citronové kůry. Japonská vodka Eiko v roce 2018 obdržela zlatou medaili v soutěži The Asian Spirit Taste Master a stříbrnou medaili v soutěži San Francisco World Spirits Competition (SFWSC).

eiko-obalLahev i obal vodky Eiko zdobí hlava japonského samuraje. Zdroj: https://www.facebook.com/318459875611635

Jak pít vodku Eiko?

Vodku Eiko si můžete dopřát čistou, nebo jako součást míchaných nápojů. Pokud se řadíte mezi milovníky osvěžujících koktejlů, doporučujeme vyzkoušet drink Sunwaves: smíchejte 40 ml vodky Eiko s 25 ml pyré z Yuzu, přidejte 15 ml likéru z krvavých pomerančů, 20 ml čerstvé šťávy z hroznového ovoce, 10 ml limetkové šťávy a 1 vaječný bílek. Protřepejte, dvakrát přeceďte a znovu protřepejte.


Online degustace vodky Eiko v podání Memeingless