Jak už název napovídá, Domäne Wachau je historicky velmi spjatý s regionem Wachau. Téměř 440 hektarů vinic je spravováno členy družstva. Zdejší vinice se nacházejí na strmých terasách, podepřené jsou z velké části starými kamennými zdmi. Tyto zdi jsou nezbytnou součástí zdejšího terroiru.

Zdi byly postaveny ručně z místního kamene a suti suchou cestou, bez použití maltových směsí. Proto jsou součástí světového kulturního dědictví UNESCO. Domäne Wachau je také členem asociace Vinea Wachau Nobils Districtus, kontrolující kvalitu vín v tomto regionu.

Hlavní odrůdy vinic Domäne Wachau

Hrozny pocházejí výhradně z vlastních vinic. Nejdůležitější odrůdou je pro tohoto výrobce Veltlínské zelené, které zabírá 55% plochy všech vinic. Tato odrůda získala mezinárodní uznání jako jedna z nejdůležitějších světových bílých odrůd. Důležitou odrůdou je také Riesling. Žádný jiný vinařský region v Rakousku se nemůže pochlubit vyšším podílem Ryzlinku rýnského na celkové rozloze vinic. Zde tvoří téměř 18%.

Dalšími odrůdami jsou Neuburger, Rivaner, Pinot Blanc, Chardonnay a Muskateller. Modré odrůdy tvoří pouhých 9% - Blauer Zweigelt, St. Laurent a Pinot Noir. Domäne Wachau patří mezi největší vinařství v Rakousku. Vyrábí vína pouze nejvyšší kvality v kategoriích Steinfeder, Federspiel a Smaragd a odborníci ho řadí mezi TOP 10 nejlepších výrobců bílých vín v Rakousku.

Projekt Udržitelné Rakousko

Vinařství Domäne Wachau se může nově pochlubit certifikací v projektu Nachhaltig Austria (Udržitelné Rakousko).  Projekt nabízí velkou příležitost na mezinárodním trhu ukázat udržitelné metody řízení ekologické, sociální a ekonomické úrovně v Rakousku.

V současné době je v Rakousku certifikováno 161 vinařských společností, které obhospodařují více než 4.000 hektarů. Pro získání certifikace je celý výrobní proces kriticky zkoumán z hlediska jeho přínosu pro udržitelnost, kde jsou všechna opatření ve vinici i ve sklepě hodnocena podle přísných ekologických kritérií jako jsou energie, obhospodařování půdy, voda, biologická rozmanitost, použití materiálu, vztah k zaměstnancům apod.

Produkty Domäne Wachau