Aktuality Global Wines & Spirits

Dom Pérignon Vintage 2012

Dom Pérignon Vintage 2012 je majestátní a jedinečnou ukázkou tvůrčího talentu. Blend Dom Pérignon Vintage 2012 v sobě spojuje intenzitu chuti s jedinečnou strukturou, která je podtržena svěží kyselinou a příjemnou hořkostí. Toto dokonalé a neotřelé spojení doslova exploduje na patře.

Rok 2012, který byl z hlediska vinařství plný paradoxů, dal vzniknout skvělému ročníku, který překonal několik výzev. Příroda se ukázala jako nepředvídatelná a neúprosná, když se na vinice snesla řada klimatických jevů: mrazy v zimě a na jaře, přívalové deště, krupobití a chladná období v době květu révy a navíc intenzivní vlny veder během léta. Teplé a suché klima na podzim zmírnilo obavy o zdraví hroznů a podpořilo zrání ovoce. Sklízet se začínalo od 10. do 26. září podle vinic. Ochutnávka hroznů ukázala, že hrozny jsou velmi slibné s vyváženým poměrem mezi svěžestí a velkorysostí.

Koupit Dom Perignon Vintage 2012

Dom_Perignon_2012

Vůně je plná a rozmanitá, mísí se v ní květinové a ovocné tóny s minerální dochutí. Příjemný buket nás láká svou vůní bílých pudrových květů a šťavnatých meruněk, následovaný svěžestí rebarbory a máty s mineralitou popela a akcentem bílého pepře. Na patře dominuje energie. Po otevření víno rychle ožije a poté doslova exploduje přívalem šumivosti a perlení. Dlouhý závěr s kyselými tóny a jemnou hořkostí přináší pronikavou chuť s tóny zázvoru tabáku a toastů.

Přehrát video k produktu