Vinice Château du Potensac se rozkládají v blízkosti řeky Gironde, na vyvýšeném místě v severním Médocu na nejkvalitnějších půdách u obce Ordonnac. V současné době jejich plocha přesahuje 60 hektarů a je převážně osázena odrůdami Merlot, Cabernet Sauvignon a Cabernet Franc. Pestrost v odrůdách umožňuje vytvářet vína s bohatým a komplexním charakterem.

Vinařství s kořeny v 16. století

Renomované vinařství Château du Potensac leží na jihozápadě Francie v oblasti Médoc. Panství již od nepaměti náleží rodině Delon. Současný majitel, Jean-Hubert Delon ho zdědil po své babičce z otcovy strany, Georgette Liquard. Svůj název dostalo podle náhorní plošiny Potensac v severní části Médocu. Historie panství Château du Potensac sahá až do 16. století, kdy patřilo rodu Gascq. Od té doby prošlo několika majiteli, než se nakonec v roce 1970 stalo součástí portfolia rodiny Delon. Ta vlastní také prestižní vinařství Château Léoville-Las Cases, Clos du Marquis a Nénin.


Přijměte virtuální pozvání do francouzského vinařství Château du Potensac

Jak se rodí víno Château du Potensac

Vinařský tým Château du Potensac klade důraz na tradiční metody pěstování a vinifikace, což vede ke zrodu vín s výrazným terroirem a elegancí. Vinifikace probíhá v precizně regulovaných ocelových a betonových tancích. Následně víno zraje v sudech z francouzského dubu, které dříve sloužily pro vyzrávání vína Clos du Marquis. Doba zrání se pohybuje mezi 14 a 16 měsíci, v závislosti na individuálním charakteru a stylu každého ročníku. Průměrná roční produkce dosahuje úctyhodných 300 tisíc lahví, což umožňuje důkladnou péči a ve výsledku vysokou kvalitu každé lahve. Vína tohoto vinařství jsou často ceněna pro svou plnost, strukturu a schopnost vyzrát s časem. Château du Potensac představuje harmonii mezi historií, kvalitou a inovací, což jej činí významným hráčem ve světě vín z oblasti Médoc.

sudyPerfektní místo pro zrání. Zdroj: https://www.facebook.com/pages/Chateau%20Potensac