Château de Moulin Rouge

V oblasti Médoc se rozkládá Château du Moulin Rouge, vinice s prestižní klasifikací Cru Bourgeois. Jedinečná červená vína zde produkuje již třináctá generace původních majitelů. Vína z du Moulin Rouge jsou oceňována pro svou harmonii mezi ovocem, dubem a taniny, přičemž jejich jemná a hedvábná struktura vyzývá ke srovnávání s prestižní apelací Margaux.

Vinařství v srdci Haut-Médoc

Château du Moulin Rouge leží v oblasti Haut-Médoc mezi vesničkami Margaux a Saint-Julien-Beychevelle. Historie panství sahá až do 18. století. Svůj název dostalo podle zdejšího větrného mlýna, který byl postaven na pozemku panství v roce 1732. V současné době Château du Moulin Rouge vlastní již 13. generace původních majitelů. Za úspěchem vína z du Moulin Rouge stojí především výhodná poloha 18hektarové vinice. Její mikroklima vychází z blízkosti řeky Gironde, která působí jako efektivní regulátor teploty. Zásadní roli hraje také kvalitní půda, která se rozkládá na štěrkových hřebenech, a zdravé, téměř 40 let staré vinné keře.

hroznyZde není místo pro stroje. Hrozny se sbírají s velkou pečlivostí ručně. Zdroj: https://www.facebook.com/ChateauduMoulinRougeHautMedoc

Merlot v dominanci

Zajímavostí vinic du Moulin Rouge je, že i přesto, že je složena z výhradně velkých štěrkových oblázků s vápencovým podložím, je hlavní pěstovanou odrůdou Merlot (50 %). Nejde však o tolik neobvyklý jev, i nedaleké Château Palmer má dobrou zkušenost s pěstováním Merlotu na tradiční vinici s dominantní přítomností Cabernetu. Cabernet Sauvignon (40 %) a Cabernet Franc (10 %) dodávají vínu chuťovou stabilitu a potřebný potenciál pro zrání. Hrozny jsou pečlivě sbírány ručně, poté se dvakrát třídí a lisují. Fermentace probíhá výhradně v nerezových tancích s pečlivě regulovanou teplotou. Kádě se kontrolují denně, aby bylo dosaženo optimální teploty pro stáčení. Následně se vyberou nejlepší vína, která zrají 12 měsíců ve vysoce kvalitních francouzských dubových sudech, z nichž se každoročně třetina obměňuje za nové. Lucie Secret velmi dbá na dodržování tradic a udržitelnosti. V roce 2015 panství získalo prestižní certifikát HVE3 pro ekologické zemědělství.

sudyZde není místo pro stroje. Hrozny se sbírají s velkou pečlivostí ručně. Zdroj: https://www.facebook.com/ChateauduMoulinRougeHautMedoc

Závěrečná fáze montáže sudů: zaklínění

V portfoliu Château du Moulin Rouge dnes najdeme čtyři vína: cuveé červené Château du Moulin Rouge s bohatou vůní ostružin, jahod a rybízu, rubínově červené víno L'Ecuyer du Moulin Rouge s ovocnou chutí a hedvábnou tříslovinou, jediné veganské víno panství Château Beau Secret, za jehož výrobou stojí mladá vinařka Lucie Ribeiro Secret, a v neposlední řadě lehké, ovocné víno s kulatou, hedvábnou tříslovinou, Château Moulin de Bayron.


Lucie Secret, majitelka Château du Moulin Rouge, hovoří o postavení žen ve vinařském světě