Château de L'Hospital

Château de L'Hospital leží, stejně jako další velká Bordeaux vína, v srdci regionu Graves – v malém městě Portets, ležícím 15 km jižně od Bordeaux. Graves (název regionu je odvozený od zdejšího štěrkového podloží) se nalézá na levém břehu řeky Garonne. Téměř celý region je v kategorii AOC.

Historie Château de L'Hospital

Samotné vinařství těží především z bohaté, úspěšné historie a kvalitních podmínek pro pěstování vína. Nádherný, od roku 1973 památkově chráněný, neoklasicistní zámek, který v roce 1780 postavil Jacques de l´Hospital (byl královým rádcem), je samotným svědectvím historie. Vinařství dlouho patřilo rodině Lacaussade, dnes však patří rodině Lafregette (vlastní také Château Loudenne a Château de Rouillac) a rozkládá se na 17 hektarech.

Rodina Lafragette je známá vinařskému světu především z regionu Cognac, kde působí již od roku 1814. Snahou majitelů vždy bylo vytvořit víno, které odráží skutečné vlastnosti regionu a daného ročníku. Výsledná vína jsou opravdovým požitkem pro všechny milovníky vín. Přesto, že v Graves jsou 2/3 pěstovaných hroznů bílé, v Château de L´Hospital se pěstuje 80% hroznů pro červená a 20% pro bílá vína. Vinice jsou na vápencovém podloží obsahujícím různě veliké kusy štěrku a křídy.