V Bodega Caro se spojuje umění rodiny Baron de Rothschild - Lafite a argentinské vinařské rodiny Catena. Rodina Catena vyrábí v Argentině vína již po tři generace a má velké zkušenosti s místními podmínkami i s pěstováním odrůdy Malbec.

Historie vinařské oblasti Bodega Caro

Vinařství Rothschild zde přispívá svými bohatými zkušenostmi s odrůdou Cabernet Sauvignon. První myšlenka na spojení úsilí při výrobě vína vznikla v roce 1988. Velmi záhy poté se začalo profilovat vinařství Bodega Caro.

Cesta vinařství nebyla nikterak jednoduchá. Odborníci nepřikládali váhu tomuto spojení a tvrdili, že terroir není bohatý a nijak jedinečný pro vytvoření kvalitních vín. Jejich hypotézy nezměnil ani fakt, že byli přizváni enologové od tak věhlasné vinařské rodiny, jakou je Lafite Rothschild. Vinaři nic neuspěchali a první víno Caro bylo uvedené na trh až v roce 2002 (ročník 2000), kdy podle enologů měly vinice ideální stáří, aby plodily dostatečně koncentrované hrozny.

Hrozny pocházejí z vinic, které se nacházejí v nadmořské výšce mezi 800 až 1 400 metrů a jejich stáří se pohybuje mezi 20 až 30 lety. Velký úspěch vína Caro umlčel kritiky a vedl k rozhodnutí vyrábět další víno Amancaya – první ročník byl 2003. I přesto, že je vinařství poměrně mladé, nedá se díky vlivu rodiny Rothschildů pochybovat o kvalitě zde vyráběných vín.