Objevte tajemství výjimečně jemné whisky z Kanady, o jejíž sametové chuti vypovídá i název – Black Velvet.

Kanadská whisky Black Velvet

Kanadská značka whisky Black Velvet patří do společnosti Constellation Brands a řadí se k předním výrobcům whisky v Kanadě. Vyrábí se tradičním způsobem ve Valleyfield v Quebecku z křišťálově čisté kanadské vody a nejlepšího žita, obilí a kukuřice. Dnes se prodává ve více než 55 zemích světa. V nabídce značky Black Velvet najdete originální whisky vyvážené chuti, Black Velve (3 YO), výjimečně jemnou whisky Black Velvet Reserve (8 YO), chuťově velmi bohatou whisky Black Velvet Karamel, ale také například likér Black Velvet Deluxe. Ten byl jako jediný likér nabízen podmořským úředníkům u Midway ve 2. světové válce. Proto je známý pod názvem „Schenley Černá smrt“.

bv1Portfolio Black Label Zdroj: https://www.facebook.com/blackvelvet

Proč je chuť whisky Black Velvet tak výjimečná?

Black Velvet se stejně jako nejlepší kanadské whisky vyrábí ze směsi vysoce kvalitních obilovin, včetně žita, ječmene a kukuřice. Rozlehlé prérie západní Kanady poskytují pro pěstování žita ideální podmínky. Mistr palírny Jack Napier v roce 1951 představil proces výroby, kdy se whisky mísí již při destilaci, nikoliv při stáčení. Směs se následně zpracovává a zraje v sudech po bourbonu po dobu až osmi let. Vzniklý destilát se míchá s čerstvým základem whisky a vrací se zpět do sudů po bourbonu, kde zraje nejméně tři roky. Výsledkem je whisky neuvěřitelně jemné, sametové chuti. Původní název whisky byl „Black Label“. Podle Jacka Napiera měla však whisky tak sametově jemnou chuť a strukturu, že navrhl změnit její název na „Black Velvet“. K tomu došlo v roce 1940.

Koktejly

Whisky Black Velvet také slouží jako základ nesčetného množství lahodných míchaných nápojů. Na své si přijdou jak milovníci svěžích, letních koktejlů, tak příznivci kořeněných drinků. V zimě vás zahřeje horký nápoj Hot Apple Toddy, nebo Canadian Cider – nápoje, ve kterých nesmí chybět tyčinka skořice a samozřejmě whisky Black Velvet.

bv-koktejlNamíchejte si lahodný koktejl ze sametově jemné whisky Black Label Zdroj: https://www.facebook.com/blackvelvet