Weingut Schäfer-Fröhlich

Rodinná firma s tradicí více než 200 let se před několika lety zařadila mezi vinařské hvězdy a elitní producenty z regionu Nahe. Asi 30 km od řeky Rýn v kopcovité krajině leží vesnička Bockenau.

Zatímco se otec Hans stará o vinice, sympatičtí manželé Karin a Tim společně vyrábí špičková vína. Vznikají tak řízné, přímé, čisté a vysoce minerální ryzlinky jak z učebnice. Nízké výnosy okolo 50 hl na hektar v kombinaci se surovinou ze skvělých poloh, jako například Donnhoff a Schonleber, jsou základem tajemství úspěchu této malé firmy.

Přibližně 120 tisíc láhví především z odrůdy Riesling (58%) a další, hlavně z burgundských odrůd. V půdním složení v oblasti převládají zvětralé vulkanické horniny Porphyr, Melaphyr a směsi červené spraše, dále červené a modré břidlice. Ve vínech se tak odráží doslova „minerální orgie“.

Nejlepší viniční tratě:

  • Schlossböckelheimer Felsenberg
  • Bockenauer Felseneck
  • Monzinger Frühlingsplätzchen
  • Monzinger Halenberg

Vinařství Schäfer- Fröhlich získalo celou řadu ocenění a je členem prestižního klubu 200 nejlepších německých producentů - VDP. „Perfekcionisti z Bockenau” (Gault Millau). Ochutnejte.