Toto rodinné vinařství má své sídlo v tradiční vinařské obci Freinsheim. Výrobě vína se rodina věnuje již několik generací. Ulrike a Günter Kirchnerovi začali s výrobou vína už v roce 1974. Jejich syn Ralph pokračuje v rodinné tradici, ale zároveň přináší inovativní nápady.

Cílem je vyrábět kvalitní vína s orientací na práci ve sklepě a na vinicích. Na vinicích dbají na ekologický přístup k výrobě, nízké hektarové výnosy, ruční práci a v neposlední řadě pravidelnou selekci nekvalitních hroznů s cílem dosáhnout maximální kvality. V současné době spravují vinice o rozloze 17 ha, kde 60 % reprezentují bílé odrůdy a 40 % pak červené.

Nejdůležitějšími odrůdami jsou Riesling, burgundské odrůdy a St. Laurent. Budova vinařství je zároveň místem pro setkávání lidí při různých kulturních či rodinných příležitostech. Vinařství Kirchner je součástí
vinařského regionu Pfalz, ve kterém je dominantní Riesling, následovaný Dornfelderem a odrůdou Müller Thurgau. Parcely jednotlivých vinic tvoří jedinečný ráz krajiny, která má své kouzlo v každém ročním období. Pokud toužíte ochutnat minerální Riesling, nemůžete se mýlit, když zvolíte Pfalz.