Jaká síla se může skrývat ve whiskey, která se zrodila v irském drsném podnebí a pod rukama Daniela E. Williamse? Muže, který se vypracoval vlastními silami z pomocné síly ve stájích, které patřily k lihovaru až do vedení podniku? Už jen silný příběh, který se skrývá za historií Tullamore Dew whiskey napovídá, že tento původní, třikrát destilovaný nápoj bude skrývat dokonalý irský charakter.

Čím je Tullamore Dew Whiskey tak výjimečná?

Co láhev to jedinečný zážitek. Celý postup výroby je totiž spleten s tajemným číslem tři. Ať už se zamyslíme nad přísadami, destilátem i zráním, každé fáze nápoje se toto číslo dotýká. U zrodu stojí 3 přísady – obilí, voda a kvasnice. Klíčovou fází je i trojí destilace a míchání třech druhů destilátů. Tullamore Dew se míchá ze sladové, obilné a kombinované whisky. Tak získá opravdovou komplexnost a irskou surovost. Posledním ztvrzením magického čísla je i ležení ve třech různých sudech – v klasickém, po bourbonu a po sherry. Tímto získá whiskey jedinečnost své hloubky a vytříbený profil irské tradice.

Nahlédněte do procesu výroby irské whiskey

Objevujte krásy Irska a whiskey

Tullamore Dew whiskey putuje do celého světa ze samého srdce Irska, z města Tullamore už od roku 1829. Pokud sem zavítáte, nenechte si ujít okolní dechberoucí přírodu, ukázku celé palírny včetně procesu výroby a ponořte se do historie i chutí jednotlivých druhů nápojů. Při návštěvě vás zkušení mistři palírny seznámí s uměním výroby pravé irské whiskey a dokáží vám, proč a jak je vlastně Tullamore Dew tak unikátní. 

Proč právě Tullamore Dew

Název whiskey se zrodil při převzetí firmy pod vedení již zmíněného Daniela Edmunda Williamse. Jde o složení názvu jména města, ve kterém je i věhlasná palírna a zkratky jména slavného lihovarníka (D.E.W.). Pojmenování má ale i větší hloubku. Název města totiž vznikl z irského „tulach mor“, což znamená velký kopec. Složenina zkratek jména tehdejšího majitele vám dá „dew“, což v překladu do češtiny znamená „rosa“. Když tedy třímáte sklenici tohoto irského zázraku v ruce věřte, že mimo whiskey zde máte i pravou Tullamorskou rosu.

Rozlučte se s přáteli „po Irsku“

Kdy číslice 3 už neplatí

Pokud stojíte před rozhodnutím, kterou z Tullamorské whiskey vybrat, věřte, že všem druhům je věnovaná speciální péče a dlouhý odpočinek ve třech druzích sudů. Každá z nich zraje nejméně tři roky, to proto aby její projev a vlastnosti byly bohaté a přitom kultivované. V naší nabídce ale najdete typické „ležáky“, které v sudech odpočívají 10, 12 i 14 let. U dvanáctileté Tullamore Dew 12 Years Old si všimněte jemného aromatu rozinek, medu, datlí, vanilky a jemně nadýchaného dortového korpusu. V chuti najdete tóny sherry, medu, koření a tolik typického sladu. Díky tomu, že tato whiskey zraje nejméně 12 let v sudech po bourbonu a Oloroso sherry ucítíte v jejím závěru jemné tóny sherry, mandlí a marcipánu. Čtrnáctiletá Tullamore Dew 14 Years Old je známá pro svou jemnou vůni jablek, citrusů a ovoce, pozvednutou o aroma dubu a vanilky. Pokud ji zvolíte, čekejte od ní bohatou a kořenitou chuť s jemně nasládlým závěrem.