Vše o víně Global Wines & Spirits

Toskánsko - vinařství Antinori

Malebné Toskánsko tvoří kulturní srdce Itálie. Návštěvníky láká na nespočet historických míst, lokální gastronomii a delikátní víno. Nádherná přírodní scenérie s upravenými vinicemi a olivovými háji vás bude provázet krajem. Zpestřete si cestu zastávkou u proslulé vinařské rodiny Antinori a užijte si svou sklenku vína za doprovodu lahodných chutí místní kuchyně.

Kvalita, tradice a vášeň - to je vinařství Antinori

Rodinná tradice, která trvá již po 26 generací - přes 600 let rodina Antinori vyrábí vína. Kvalita a tradice, vášeň a instinkt charakterizují filozofii vinařství. Marchese Piero Antinori říká: „Starověké kořeny hrají velmi důležitou roli a jsou součástí naší filozofie, ale nikdy nás nebrzdí v nových výzvách!“  Vína Antinori se řadí mezi nejlepší italskou špičku. Cílem vinařství je ukázat ohromný potenciál jejich vinic. 

Rodina Antinori: Albiera, Piero, Allegra, AlessiaRodina Antinori: Albiera, Piero, Allegra, Alessia

Jedinečný chrám zasvěcený vínu 

Během putování italským Toskánskem se nechte zavést do města Bargino. Navštivte tady Antinori nel Chianti Classico - chrám zasvěcený vínu, který nemá v Itálii obdobu. Architektonicky jedinečná stavba je citlivě vsazená do scenérie plné vinic, olivových hájů a dubového porostu. Nasajte unikátní atmosféru místa - prohlédněte si působivou sklepní architekturu, projděte se prostory, kde jsou uskladněny sudy s vínem. Zajímá vás, jak se víno vyrábí? Místní zaměstnanci vám to mile rádi vysvětlí. Nahlédněte pod pokličku jejich práce.  Součástí sklepních prostor je i muzeum, kde je k vidění část z historické umělecké sbírky rodiny Antinori. Součástí jsou i díla mezinárodně uznávaných umělců, mezi které patří Yona Friedman, Rosa Barba a Jean-Baptiste Decavčle.

Vinice stvořené k procházkám

Vinice, které patří rodině Antinori v okolí středověké pevnosti Castello della Sala jsou jako stvořené k procházkám. Potkáte zde mnoho tradičních odrůd, především Procanico a Grechetto. Vinařství rodiny Antinori je však proslulé především vínem Orvieto Clasicco. Mezi produkty lokální produkce patří nejen víno, ale i velice chutný kozí sýr a olivový olej. 

Castello della SallaCastello della Sala

Okuste jedinečné požitky toskánského vína a kuchyně 

Pokud vám během putování Toskánskem vyhládne, okuste jedinečnou místní kuchyni, která pracuje především s domácími surovinami. Snoubí se v ní jednoduchost ingrediencí s rafinovaností požitku. Zkuste třeba zvěřinový biftek z divočáka, jelena nebo zajíce. A jakým vínem doplnit skvělou toskánskou kuchyni? Ke grilovanému masu je vhodné například Villa Antinori Rosso Toscana IGT, které jej doprovodí šťavnatou ovocnou chutí s tóny třešní, višní a náznaky kakaa, čokolády a pralinek. Vůně je výrazná, ovocná s převahou kompotovaného ovoce. Jedná se středně plné a středně dlouhé víno se skvěle zakomponovanou kyselinou. Kvalitní víno v kombinaci s toskánskou kuchyní je jednoduše snem každého požitkáře. 

Toulky Toskánskem

Toskánsko je na historické památky a umělecké skvosty opravdu bohaté. Florencie - kolébka renesance na vás dýchne svou podmanivou uměleckou atmosférou. Vydejte se na náměstí Piazza del Duomo, kde shlédnete jedinečný dóm Santa Maria del Fiore. Kromě historického centra zajděte i k mostu Ponte Vecchio a do proslulé galerie Uffizi.  Za návštěvu určitě stojí Pisa, kde potkáte světovou raritu - šikmou věž a Baptisterium s největší křtitelnici na světě, kde byl pokřtěn i Galileo Galiei. Toulky Toskánskem vás zavedou do překrásných přírodních i kulturních končin. A nezapomeňte - hlavně se sklenkou kvalitního toskánského vína v ruce.