Tenuta dell’Ornellaia

Tenuta dell’ Ornellaia byla založena v roce 1981, v krásné a nedotčené části Toskánska, subregionu Bolgheri. Vinice leží ve spíše rovinaté části a jsou ovlivněné nedalekým středozemním mořem.

Od samého počátku bylo cílem vyrábět zde víno špičkové úrovně. Vášeň a odhodlání, podpořené jedinečným terroirem a unikátním mikroklimatem, přineslo Tenuta dell’Ornellaia velký úspěch, mezinárodní uznání a označení jednoho z nejvýznamnějších vinařství na světě.

Vše začalo před více než 20 lety - budoucnost italského vinařství zde viděli v nalezení nové enologické cesty, při hledání absolutní kvality vín. K dosažení tohoto cíle bylo nezbytné být na správném místě ve správný čas a mít k dispozici „nejlepší" tým lidí. To vedlo k založení Tenuta dell'Ornellaia - místu nekonečného potenciálu, kde s každým novým ročníkem vzniká nové mistrovské dílo.

Filozofie je tak nastavená již od začátku - produkci ovlivňuje kvalita ročníku, výhradně ručně sbírané hrozny v okamžiku plné zralosti a oddělená fermentace jednotlivých viničních parcel. Při pití zdejších vín je evidentní, že se vydali správnou cestou.