Aktuality Global Wines & Spirits

Sbírka na pomoc Hruškám

Už jsou to 3 měsíce, kdy část Moravy zasáhlo tornádo a způsobilo rozsáhlé škody na majetku lidí žijících v obci Hrušky a přilehlém okolí. Celá republika se semkla a občané ze všech koutů země přispěli pomocí sbírek či vlastní prací. I my v Global Wines & Spirits jsme se rozhodli pomoci!

Pink Party

Každý rok pořádáme pro naše partnery a zákazníky akci s růžovými víny, naši již legendární Pink Party. Letos jsme se rozhodli tuto akci využít a uspořádat dobrovolnou sbírku na pomoc obci Hrušky. Díky našim partnerům, zákazníkům a zaměstnancům jsme vybrali 35.532 Kč. Všem, kteří se na této částce podíleli moc děkujeme!

 

Obec Hrušky

Záběry ničivého tornáda obletěly celou republiku. Mezi nejvíce zasaženými obcemi byla obec Hrušky.

V Hruškách máme našeho vinaře, pana Romana Beneše, kterého jsme kontaktovali s obavami, jak na tom je. Tornádo se mu naštěstí vyhlo, ale spousta jeho sousedů, přátel a známých už takové štěstí neměla a přišla o své domovy i majetek.

S panem Benešem jsme se tak dohodli a naši pomoc jsme směřovali dle jeho doporučení.

IMG-4898

IMG-4904

poničená obec Hrušky, 17. 9. 2021

Příběh paní Evy

Celou vybranou částku jsme do koruny předali paní Evě. Byl to velmi emotivní zážitek potkat se s ní na prahu jejího domu, ze kterého zbyla jen díra po původním sklepě. Paní Eva chránila svou maminku, která je připoutaná na lůžko. Nebyla možnost ani čas ji přesunout do bezpečí sklepa. Nezbývalo než ji zaházet duchnami a modlit se, aby vše dobře dopadlo.

Obavy však pokračovaly i potom, co se tornádo uklidnilo. Chaos, zmatek a obrovské škody. Nebylo možné se nikomu dovolat a paní Eva měla obrovský strach o své tři děti, které byly v tu dobu mimo domov. Jsme moc rádi, že vše dobře dopadlo a všichni se ve zdraví potkali. Škody na domě sice byly likvidační a dům se musel strhnout, ale paní Eva už má návrh na postavení nového domu s původním půdorysem.

My jí moc přejeme, aby dům stál co nejdříve a mohla se tam již brzy vrátit se svými dětmi i s maminkou, o kterou se stará. Věříme, že se to již brzy podaří, a že částka, kterou jsme jí díky vám mohli předat, pomůže ze stavby udělat zase domov. Moc děkujeme i jménem paní Evy, kterou pomoc upřímně dojala a povzbudila.

eva

paní Eva s poukazem na finanční příspěvek, 17. 9. 2021

Děkujeme!