Blog Global Wines & Spirits

Rakouská vína ve výhodných balíčcích

Připravili jsme si pro vás lákavou nabídku výhodných balíčků 5+1, díky kterým poznáte hned několik rakouských oblastí, vinařů, typických odrůd i netypických způsobů zpracování vína. Těšit se můžete na dva balíčky Domäne Wachau, krásný set veltlínů z vinařství Laurenz V. Zöbing, sto dní macerované hrozny ve vínech od Weingut Keringer a mnohé další. Výhodněji už do Vánoc nenakoupíte.

objevte výhodné balíčky rakouských vín

Domäne Wachau

Jak už název napovídá, Domäne Wachau je historicky velmi spjatý s regionem Wachau. Téměř 440 hektarů vinic je spravováno členy družstva. Zdejší vinice se nacházejí na strmých terasách, podepřené jsou z velké části starými kamennými zdmi. Tyto zdi jsou nezbytnou součástí zdejšího terroiru. Zdi byly postaveny ručně z místního kamene a suti suchou cestou, bez použití maltových směsí. Proto jsou součástí světového kulturního dědictví UNESCO.

iStock-1352698441

Domäne Wachau je také členem asociace Vinea Wachau Nobils Districtus, kontrolující kvalitu vín v tomto regionu.

Hrozny pocházejí výhradně z vlastních vinic. Nejdůležitější odrůdou je pro tohoto výrobce Veltlínské zelené, které zabírá 55% plochy všech vinic. Tato odrůda získala mezinárodní uznání jako jedna z nejdůležitějších světových bílých odrůd. Důležitou odrůdou je také Riesling. Žádný jiný vinařský region v Rakousku se nemůže pochlubit vyšším podílem Ryzlinku rýnského na celkové rozloze vinic. Zde tvoří téměř 18%.

 

Johann Topf

Johann Topf -  rakouská rodinná vinařská firma. Ukázkové vinařství z regionu Kamptal, které by mohlo být vzorem kdekoliv na světě. Čisté, moderní, rodinné s dlouhou tradicí a hlavně dýchající láskou k oboru a profesionalitou. Usměvavý majitel Johann Topf III., obklopený svými čtyřmi syny, je velmi pyšný na svoje vína a právem. Vyrábí se zde zhruba dvacet druhů vín z osmi velmi kvalitních viničních poloh. Můžeme jmenovat například jednu z nejznámějších vinic v oblasti Kamptal - Heiligenstein, kde se rodí nádherné Rieslingy. Nebo polohu Wechselberg, která je svým mikroklimatem přímo předurčena pro Veltlínské zelené, asi nejznámější rakouskou odrůdu. Pouze organická hnojiva a žádná chemie proti škůdcům, pečlivá práce se surovinou a moderní technologie zpracování hroznů i výroby a školení vín. Značka Topf nabízí šanci vyzkoušet umění našich blízkých sousedů. Jsou k dispozici stejné či velmi podobné odrůdy, vína vznikají v podobném klimatu a chuťově i stylově jsou našim vínům příbuzná - budou Vám chutnat.

herbst-9983 - Johann Topf (1)

Topf_5+1

Johann Topf 5+1


Degustační set vinařství Johann Topf, z Kamptalu.

Těšit se můžete na veltlínské zelené ve svěží lehké variantě Green, klasický Strassertal i plnější Wechselberg. K tomu parádní ryzlink DAC kombinující 3 tratě: Gaisberg, Placher a Stangl. Vše doplní delikátní a živý Zweigelt.

Dárek: Riesling Kamptal DAC v hodnotě 305 Kč

 

Laurenz V.

Laurenz V. Zöbing - I když vinařství Laurenz V. Zöbing sídlí ve Vídni, jejich vinice najdete na 48° zeměpisné šířky, podobně jako je to u celosvětově nejznámější vinařské oblasti Bordeaux. Z takto skvělých podmínek oblasti Kamptal vzešla vína Grüner Veltliner Singing a Grüner Veltliner Friendly DAC, jejichž jména mluví i za svou chuť. Jsou vyvážená, jako pevné přátelství a zpěvně svěží jako charakter regionu, ze kterého pochází.

Laurenz_V_Schweiger_Laurenz_709

Laurenz_darek

Laurenz V. Zöbing + sada skleniček


Degustační sada vinařství Laurenz V. Zöbing, z Kamptalu. Vynikající hodnocení, všechna vína mají více než 90 bodů od prestižních hodnotitelů. Lehčí i krásně plná vína k jídlu jako Charming.

Motto vinařství zní: k snídani Singing, k obědu Friendly a večer Charming.

Dárek: set skleniček Bohemia Crystal v hodnotě 520 Kč

 

Dürnberg

Weingut Dürnberg - oblast Weinviertel nabízí zázemí vinicím Weingut Dürnberg ve Falkensteinu. Vinařství je velmi mladé a jejich majitel Christopher Körner dobře ví, že krásná a kořenitá příroda okolo Falkensteinu jeho vínu prospívá. Neposkvrněnou čistotu tónů ovoce a jasnou sílu hroznů můžete pocítit v jejich Rieslingu Falkenstein i šťavnatém Grüner Veltliner Falkenstein DAC.

Durnberg_Die-3-Dürnberger

Durnberg_5+1_fresh

Dürnberg Fresh 5+1


Degustační balíček fresh vín. Lehká a snadno pitelná vína z vinařství Dürnberg z Falkensteinu. 

Riesling plný šťavnatých meruněk, pikantní veltlín, ovocné  Falko a příjemný Sauvignon Blanc s aroma angreštu a grapefruitu.

Dárek: sekt Love White v hodnotě 292 Kč

 

Keringer

Weingut Keringer - těžkou váhou v oblasti Neusiedlersee je i vinařství Weingut Keringer. Důkazem je jejich prvenství na 4 mezinárodních OIV Apply (International Organisation of Vine and Wine). Sebevědomí těmto vínům právem nechybí. Určitě byste neměli minout víno Welschriesling (Ryzlink vlašský), se kterým tito vinaři zvítězili už 3krát na AWC ve Vídni. Specialitou tohoto vinařství jsou tzv. ''100 Days'' vína. Vznikají macerací v barikových sudech, která trvá přesně 100 dní a dodává vínu plnou, hutnou a přitom šťavnatou chuť. Najdeme v nich intenzivní tóny skořice, čokolády, černých švestek i lékořice. Každé je přitom své a harmonicky vyvážené.

02_Weingut Keringer_Robert und Marietta Keringer Weingarten3

 

Schlumberger

V roce 1842 založil Robert Alwin Schlumberger nedaleko Vídně nejstarší rakouský sklep na tiché a šumivé víno. Pro zakladatele byla vždy na prvním místě kvalita jeho vín a tento odkaz si nese společnost i dnes. Kromě vysoké kvality se značka Schlumberger opírá i o svůj 100% rakouský původ a zakládá si na spojení tradice a inovace. To se odráží především v rozmanitosti a šíři sortimentu sektů.

Pouze ty nejlepší hrozny se používají pro vína značky Schlumberger. Následuje precizní zpracování tradiční šampaňskou metodou - Méthode traditionnelle. Každá fáze výroby se pečlivě kontroluje od vinice až po hotovou láhev, aby mohl vzniknout výjimečný sekt, který se hodí pro slavnostní chvíle a jedinečné okamžiky.

Dodnes je každá lahev vyráběna stejným výrobním procesem jako v roce 1842. Místní suroviny, lokální zpracování a co možná nejkratší přepravní cesty navazují na tradici a původní výrobní procesy a přetrvávají dodnes.

_67a8504

Schlumberger_Ice_pack

Schlumberger Ice pack


Speciální balíček Festivalu rakouských vín, degustační trojice bublin z vinařství Schlumberger. Perfektní aperitiv, sekty od známého vinaře, vše vyrobeno tradiční metodou druhotného kvašení v láhvi, stejně jako champagne

 

Jaký balíček vás zaujal nejvíce? Věříme, že nebyl jen jeden a že rakouská vína oceníte nejen teď, ale i na Vánoce. Do Vánoc totiž zbývá jen pár týdnů a levněji rakouská vína už letos nenakoupíte. Doporučujeme vyhlášenou kombinaci rieslingu s vánočním kaprem.