Presidente je prestižní značka rumů s dlouholetou tradicí, která pochází z Dominikánské republiky. Rumy Presidente jsou známé pro svou vynikající kvalitu, bohatou chuťovou paletu a autentický karibský šarm. Nechte se jím okouzlit i vy!

Presidente – exkluzivní rumy s karibským šarmem

Značka Presidente se může pochlubit více než 50 lety zkušeností v destilaci rumu. Stojí za ní rodinný výrobce prémiových rumů Oliver & Oliver, jehož historie sahá až do druhé poloviny 19. století. Rumy Presidente si získávají stále větší oblibu mezi rumovými nadšenci po celém světě. Potvrzením jejich výjimečné kvality je každoroční ocenění na prestižních mezinárodních přehlídkách a soutěžích světoznámých rumů.


Přijměte virtuální pozvání do rodinného podniku Oliver & Oliver, který stojí za výrobou rumů Presidente

Na počest revolucionáře

Rumy Presidente mají připomínat legendární postavu z latinskoamerické historie, kubánského revolucionáře, Josého Juliána Martí Péreze. Tento obránce svobody bojoval v 19. století proti španělské koloniální nadvládě a mezi místními obyvateli se dodnes těší velkému uznání. Na počest tohoto národního hrdiny tak byl stvořen rum prvotřídní kvality.

presidenteEtiketu rumů Presidente zdobí podobizna kubánského revolucionáře, Josého Martího. Zdroj: https://www.facebook.com/graindorgeetderaisin

Tradiční řemeslná výroba

Základem rumů Presidente jsou znalosti a zkušenosti kubánských mistrů rumů. Značka si zakládá na kvalitních surovinách, dodržování přísných kubánských norem a tradičním výrobním procesu. Rumy jsou vyráběny z vybraných cukrových třtin, které se sklízejí v okolí plantáží Dominikánské republiky. Po sklizni je šťáva vylisována a fermentována, čímž vzniká alkoholická báze. Následně je báze destilována v měděných destilačních přístrojích, které zajišťují odstranění nečistot a vytvoření jemného a vyváženého destilátu.

Většina rumů Presidente zraje v použitých sudech z amerického a francouzského dubu, které jsou předtím vypáleny za účelem zušlechtění svých vlastností. Díky tomu rumy správně zrají a získávají svou charakteristickou chuť a vůni. Základem všech rumů Presidente je „ron madre“, matka rumu – nejstarší rumová báze (stará více než 25 let). Rumy vyzrávají tradičním systémem Solera. K přirozenému zlepšení zrání rumů ale přispívá i použití malých 220litrových sudů. Tajemství tkví v ideálním poměru množství rumu na plochu dřeva sudu v kombinaci se stálými vysokými karibskými teplotami, což znamená vyváženější a hlubší vyzrávání. Průměrná roční teplota zde šplhá nad 30 °C a vyvolává během zrání rychlejší a výraznější reakce. Výsledkem jsou jemné a hebké rumy.

Rumy Presidente mají ale ještě jeden trumf v rukávu. Než se stočí do lahví, ještě alespoň 21 dnů odpočívají. Díky tomu je výsledný rum ještě o fous lepší.

Rumy Presidente, seznamte se

Značka Presidente nabízí širokou škálu rumů, které uspokojí jak začínající milovníky rumů, tak zkušené znalce. Mezi nejpopulárnější rumy Presidente patří:

Presidente 23

Prémiový rum Presidente 23 poznáte podle nádherné mahagonové barvy s černými odlesky. Je kombinací až 23letých rumů, které zrály v sudech po bourbonu a sherry. Tento rum je zralý a vyvážený s bohatým aroma koření, vanilky a sušeného ovoce. Má jemnou chuť a výraznou, plnou a dlouhotrvající vůni.

Presidente Marti 15

Elegantní rum sladšího typu Presidente Marti 15 je kombinací až 15letých rumů, které zrály v sudech po bourbonu a dozrávaly v sudech po sherry. Má jantarovou až mahagonovou barvu, intenzivní aroma třtinového cukru a okouzlí vás svou komplexní chutí s tóny kakaa a ořechů.

Presidente Gran Añejo

Nesmíme zapomenout ani na rum Presidente Gran Añejo s bohatou a vyváženou chutí, která je obohacena o tóny vanilky, ovoce a dubu. Tento rum je ideální pro ty, kteří ocení vyšší úroveň zrání.


Namíchejte si El Presidente!

Jeden doušek vydá za tisíc slov

Presidente je renomovanou značkou rumů, která si získala své místo mezi karibskými rumy díky své kvalitě, tradici a lahodné chuťové paletě. Rumy Presidente jsou výsledkem precizního výrobního procesu a dlouhodobého zrání, které dodává rumům jejich unikátní charakter. Bez ohledu na to, jestli jste začátečníkem v oblasti rumu, nebo jste zkušeným znalcem, rumy Presidente vám určitě přinesou autentický karibský zážitek plný lahodných chutí a vůní. Přesvědčte se sami!