Blog Global Wines & Spirits

Posuňte svou chuť se špičkovými portugalskými víny a osvěžte se koktejly Port Tonic a Pink Royal

V dubnu potěšíme milovníky tichých vín, ale také příznivce letních míchaných nápojů. V průběhu celého měsíce u nás můžete ochutnat špičková portugalská vína vyšší kategorie za cenu kategorie standardní. I všechna ostatní portugalská vína jsme zlevnili o 10 % a připravili výhodné balíčky 5+1 nebo s 12% slevou. Těm, kteří se nemohou dočkat letních měsíců, udělá radost akční párty balíček, díky kterému si mohou namíchat osvěžující portugalské drinky Port Tonic a Pink Royal.

Špičková portugalská vína za zvýhodněnou cenu

Když se řekne víno z Portugalska, většině z nás se automaticky vybaví portské víno. Málokdo však ví, že v Portugalsku se vyrábí vynikající červená i bílá vína, zejména v nejznámější oblasti okolo řeky Douro. Vína z Portugalska bývají neprávem opomíjená, přitom se mohou chlubit výborným poměrem ceny a kvality. Využijte naší jedinečné dubnové nabídky a potěšte své chuťové pohárky něčím výjimečným!

 

Prohlédnout akční nabídku

 

Vinařství Real Companhia Velha

Jedním z nejvýznamnějších portugalských vinařství je společnost Real Companhia Velha, která se pyšní více než 260 letou tradicí a nepřetržitou produkcí portského vína. Vinařství bylo založeno v roce 1756 portugalským králem Josém I.  a jeho věhlas postupně rostl. O tom svědčí mimo jiné i spolupráce s většinou královských rodin, které se postupně střídaly na portugalském trůně. V době založení společnost Real Companhia Velha vlastnila vinice o rozloze 1 500 hektarů, které se nachází po celém údolí Douro. V současné době společnost patří k nejvýznamnějším producentům a k největším vlastníkům vinic v tomto regionu. Své produkty distribuuje do více než 45 zemí světa.

Vinice se v Portugalsku nazývají Quintas. Mezi nejproslulejší vinice ležící v nejlepších polohách patří Quinta das Carvalhas, Quinta do Casal da Granja, Quinta de Cidrô, Quinta do Carvalhal a v neposlední řadě Quinta dos Aciprestes.

Podívejte se na prezentaci vinařství Real Companhia Velha

 

Posuňte svou chuť se špičkovými víny Aciprestes

V rámci naší dubnové akce můžete ochutnat víno vyšší kategorie Aciprestes Reserva za cenu vína ze standardní kategorie, Quinta dos Aciprestes Douro DOC. Obě tato vína můžete zakoupit samostatně s 10% slevou nebo ve výhodných balíčcích!

Ochutnejte Aciprestes Reserva za cenu Quinta dos Aciprestes Douro DOCOchutnejte Aciprestes Reserva za cenu Quinta dos Aciprestes Douro DOC

Vinice Quinta dos Aciprestes

Od roku 1860 je Quinta dos Aciprestes úspěšným konglomerátem tří sousedních Quintas. Původní Quinta se nazývala Cyprestes a byla založena během 18. století. Quinta Aciprestes patří k nejlepším vinicím vinařství Real Compahia Velha. Specifické mikroklima na této 100 hektarové vinici – svit převážně severního slunce a nízká nadmořská výška, nabízí ideální podmínky pro dokonalé zrání odrůd Red Douro. Ve vínech z vinic Aciprestes je silně patrný terroir. Jsou zde produkovány tři druhy vín - Tinto, Reserva a Grande Reserva.

Vinice se rozkládá na více než 2 km levého břehu řeky Douro, čelem k přítoku řeky Tua, mezi podoblastmi Cima Corgo a Douro Superior. Rozpoznáte ji snadno podle vzrostlých cypřišů a pro svou charakteristickou krajinu bez tradičních teras, která je výsledkem nedávných úprav. Vinice byla znovu osázena nejušlechtilejšími odrůdami regionu Douro, kterým vévodí Touriga Nacional a Touriga Franca, s výjimkou 70 hektarů Field Blend, kde je nejvýraznější Tinta Barroca. 

Párty balíček pro snadnou přípravu Port Tonic a Pinky Royal za zvýhodněnou cenu!

Jaro je v plném proudu, teploty šplhají stále výš a výš a to je skvělá příležitost osvěžit se lahodným drinkem. Tento měsíc jsme si pro vás připravili také párty balíček, ze kterého si hravě namícháte svěží portugalské koktejly Port Tonic a Pink Royal. Až do konce dubna ho u nás pořídíte za akční cenu.

Osvěžte se portugalskými koktejly Port Tonic a Pink Royal z akčního párty balíčkuOsvěžte se portugalskými koktejly Port Tonic a Pink Royal z akčního párty balíčku

Port Tonic

Jak název napovídá, Port Tonic pochází z portugalského města Porto. Tento populární drink vykouzlíte snadno během pár minut. Jak na něj? Do sklenice na bílé víno vložíte pár kostek ledu, přidáte několik lístků máty, vše zalijete jedním dílem suchého bílého portského vína Royal Oporto Extra Dry a dvěma díly dobře vychlazeného toniku. Koktejl ozdobíte pomerančovou kůrou a voilà, perfektní drink pro teplé letní večery je na světě! 

Pink Royal

Nechte se svést podmanivou chutí koktejlu Pink Royal. Připravíte ho jednoduše kombinací Royal Oporto Rosé s tonikem, ledem a snítkou máty. Toto prémiové růžové portské delikátně snoubí sladkost a plnost červených portských, kterou doplňuje živost a svěžest bílých vín. V kombinaci s tonikem jde o zcela nový chuťový zážitek, který vám zpříjemní každé setkání s přáteli.

Nechte se osvěžit chutí Porta a objednejte si párty balíček pro snadnou přípravu Port Tonic a Pink Royal za zvýhodněnou cenu!