Old Pascas je mezinárodní prémiová značka rumů, která v sobě spojuje to nejlepší z Karibiku, Barbadosu a Jamajky. Původně byla řazená do kategorie over-proof. Jejími prvními zákazníky byli především dělníci z lihovarů. V dnešní době však obliba rumů Old Pascas na trhu stoupá.

Rumy Old Pascas

V portfoliu značky Old Pascas najdete rumy Old Pascas Barbados Dark, Old Pascas Jamaica 73 Dark, Old Pascas Barbados White, Old Pascas Jamaica Dark a Old Pascas Spiced.

Old Pascas Barbados Dark Rum

Old Pascas Dark je tmavá varianta rumu Old Pascas. Zraje několik let v dubových sudech pod dozorem zkušeného master blendera v těsné blízkosti slunných pláží Karibského moře. Tento proces mu dodává tmavě zlatavou barvu, plnou, aromatickou, mírně pikantní chuť s teplými tóny vanilky a harmonické aroma. Dá se říci, že rum Old Pascas Dark vyplňuje mezeru mezi lehkými zlatými rumy a těžkými aromatickými typy rumů. Je proto ideální volbou pro koktejlovou klasiku, jakou je například drink Mai Tai nebo Planters Punch. V chladnějších měsících doporučujeme Old Pascas Barbados Dark Rum jako součást horkých nápojů grog nebo punč, kterým dodá nezaměnitelnou vůni a jemně kořeněnou příchuť.

Vyzkoušejte punč z Old Pascas Barbados Dark RumVyzkoušejte punč z Old Pascas Barbados Dark Rum

Old Pascas Jamaica 73 Dark

Stejně jako další rumy původem z Jamajky, i Old Pascas Jamaica 73 Dark je vyhledávaný pro svou výraznou chuť a silné aroma. Důvodem je zeměpisná poloha ostrova, kde díky tropickému podnebí a vysoké vlhkosti umožňují místní pláže vypěstovat mimořádně kvalitní cukrovou třtinu. Old Pascas Jamaica 73 Dark je vyráběn tradiční kotlíkovou metodou „pot still“. Jde o několikanásobnou pomalou destilaci v měděných kotlících. Výsledkem je silně kořeněná a plná chuť, typická pro těžké aromatické rumy. Proto je tento rum populární v míchaných nápojích. Stačí malé množství a dodá každému koktejlu výraznou rumovou příchuť. Rum Old Pascas Jamaica 73 Dark je neodmyslitelnou součástí proslulého koktejlu Zombie a díky vysokému obsahu alkoholu se používá také do oblíbeného drinku B52. Své využití má však také v gastronomii – je vhodný pro flambování a dochucování pokrmů.

Old Pascas Jamaica Dark

Dalším rumem, který si představíme je 40% rum Old Pascas Jamaica Dark. Má výraznou chuť a aroma a to díky kvalitní cukrové třtině vypěstované v blízkosti zdejších jamajských plážích. Nejprve je tradiční metodou destilován ze třtinové melasy, poté zraje ve starých dubových sudech. Tím získává svou zlatavě hnědou barvu a specifický kořeněný nádech, který oceňují znalci po celém světě. Old Pascas Jamaica 40% je znamenitý do všech míchaných drinků, ve kterých chceme cítit typicky kořeněnou rumovou příchuť, například do koktejlů Corn n'Oil nebo Bermuda Yacht Club, ale také do klasik jako je Cola s rumem nebo nasládlá Piña Colada.

Piña Colada z Old Pascas Jamaica DarkPiña Colada z Old Pascas Jamaica Dark

Old Pascas Barbados White

Rum Old Pascas Barbados White je mladý, svěží a mimořádně jemný rum s téměř neutrální příchutí a aroma. Na rozdíl od tmavých rumů je křišťálově průzračný. Je destilovaný z cukrové třtiny. Old Pascas Barbados White si vychutnáte samotný, je také výborným základem pro rumové koktejly, exotické mixy nebo long drinky.

Old Pascas Spiced

Rum Old Pascas Spiced se vyrábí z pravého karibského rumu, ve kterém byla macerována tajná směs exotického koření – proto tedy název „Spiced”. Old Pascas Spiced má bohaté aroma, ve kterém jsou patrné stopy kardamomu, hřebíčku, vanilky a hořké čokolády. V prvním doušku nejprve ucítíte náznak sušeného ovoce a zeleného pepře, poté vás překvapí harmonická chuť citrusů. Exotické koření, tolik charakteristické ve vůni, se projeví až v samotném závěru.