Značka luxusních koňaků Meukow je proslulá svou autenticitou a výjimečnou kvalitou, kterou si oblíbili milovníci koňaků po celém světě. Nahlédněte do historie společnosti a zjistěte, jak koňak Meukow vzniká a v čem tkví jeho jedinečnost.

Čím je koňak Meukow tak výjimečný?

Cognac Meukow se vyrábí z jemné směsi eaux-de-vie různého stáří a profilu na jedinečném území (terroir). I proto je se zeměpisným označením (GI) proslulý svou výjimečnou kvalitou a autenticitou. Koňak Meukow se vyrábí s respektem ke staletým zkušenostem a je chráněn specifikacemi zaručujícími jeho původ a pravost. Od 19. století jsou koňaky Meukow připravovány s cílem uspokojit vytříbený vkus milovníků koňaku po celém světě.

Po dvojité destilaci sklepmistryně Anne Sarteaux pečlivě vybírá vína eaux-de-vie, která pak zrají nejméně dva roky v dubových sudech. Pocházejí z různých oblastí, například z Grande Champagne, Petite Champagne, Fins Bois, Bons Bois, Borderies, nebo Bois Ordinaires.

Jako strážkyně pokladu přísně dohlíží na zrání koňaků v temném a vlhkém prostředí sklepů. Některé koňaky jsou pečlivě uchovávány více než 50 let ve sklepě, který nese poetické jméno „Ráj“. V jeho srdci se časem rozlétnou alkoholové páry a vytvoří slavný „Part des Anges“ (Andělský podíl).

meaukow-sklepmystrineSklepmistryně Anne Sarteaux. Zdroj: https://www.facebook.com/cognac.meukow

Míchání koňaků je velejemné umění, při kterém se projeví odbornost a talent sklepmistryně. Výsledkem sofistikovaného míchání jsou poddajnost, síla a elegance. Aby byl zaručen jednotný styl koňaků Meukow, používá Anne Sarteaux především koňaky z oblastí Grande Champagne a Petite Champagne – pro bohatost a komplexnost květinových tónů, a také z Fins Bois, Bons Bois a Borderies pro ovocné vůně a dřevité doteky, které směsi dodávají dokonalou rovnováhu.


Nahlédněte do zákulisí společnosti Meukow

Spletitá historie koňaků Meukow

Psal se rok 1850, když byli ruským carem Alexandrem II. do Francie vysláni dva bratři – Auguste Christophe a Gustav Meukow. Měli jediný cíl: zajistit dodávky koňaku pro carský soud. Po několika svých cestách se rozhodli 1. srpna 1862 založit obchodní kancelář ve městě Cognac. Tak se zrodila společnost A.C. MEUKOW & Co. Rychle se rozrůstala a v roce 1865 se k bratrům připojil Henri Bouraud. V roce 1874 předal svůj podíl Skotovi Thomasi Alexandru Shepherdovi, který po smrti Augusta Christopha v roce 1878 získal plné vlastnictví společnosti. V roce 1880 přešlo vlastnictví na Němce Gustava Klaebische, v jehož rukou společnost zůstala až do roku 1914. Poté mu byla společnost francouzským státem zabavena kvůli jeho německému původu.

Společnost Meukow zůstala aktivní i během první světové války díky svému řediteli Haroldu Butlerovi, který se stal spoluvlastníkem podniku a řídil jej celých 50 let. Během této doby se o vlastnictví dělil s Andre Villesuzannem, který podíl ve společnosti zdědil díky sňatku s Daphne Shepherdovou, vnučkou Thomase A. Shepherda. V roce 1968 Harold Butler prodal svůj podíl Andremu, který se tak stal jediným vlastníkem podniku.

V roce 1979 se Meukow připojil k nezávislé rodinné skupině Compagnie de Guyenne, kterou v roce 1969 založil Michel Coste. Od tohoto dne se koňak Meukow, opírající se o obchodní strukturu skupiny, dále rozvíjí a rozšiřuje svůj sortiment. Michel Coste se zaměřil na posílení pozice značky Meukow a hledal výrazný symbol, který by dokonale vyjádřil výjimečnou kvalitu koňaků a zároveň ho odlišit od ostatních značek. Tak vznikla láhev „Félin“ s vyobrazením pantera, který se stal ikonou značky Meukow. Toto zvíře ztělesňuje sílu, eleganci a pružnost – vlastnosti, které jsou neodmyslitelně spjaty s koňaky Meukow.


Meukow koňak Black Panther

meukow-panterSíla, elegance a jemnost v každé láhvi koňaku Meukow. Zdroj: https://www.facebook.com/Meukow-Cognac-SA-The-Panther-761366507545821

Dnes je značka distribuována do více než 80 zemí světa. V současnosti ji vede Philippe Coste, syn Michela Costeho, obklopený svými sestrami Marií-Laure Brugerolle a Céline Viard. Palírna sídlí v departementu Charente Maritime ve městě Matha.

meukow-houseMeukow House. Zdroj: https://www.facebook.com/Meukow-Cognac-SA-The-Panther-761366507545821

Jak pít koňak Meukow?

Koňak Meukow si můžete dopřát čistý jako digestiv, nebo jako součást míchaných nápojů – například s tonikem, javorovým sirupem, či zázvorovým pivem. Možností je celá řada. Ochutnejte a objevte kombinaci, která vám nejvíce zachutná!


Meukow Cognac Ritual