Martini & Rossi je společným jmenovatelem pro klasické italské vermuty, ale i šumivá vína, prosecca a sekty. Této tradiční a elegantní značce vdechl už před 150 lety její věhlas a popularitu velmi schopný obchodník Alessandro Martini.

Bylinné vinné likéry už znaly v civilizaci Starověkého Řecka. Popíjeli je ale jako medicínu, která jim pomáhala s trávicími problémy, nikoliv jako nápoj. Už v roce 1847 se v italském Turíně rozhodlo o nové výrobě legendárního aromatizovaného vína –  vermutu, pod taktovkou čtyř italských podnikavců Klementa Mishela, Carla Rea, Agnellia a Carla Elidzhio Baudinia. Začali tak pod názvem Distilleria Nazionate da Spirito di Vino vyrábět aperitiv, jehož popularita na sebe nenechala dlouho čekat. V té době byla sladká vína velmi žádaná a tak se obchod dařilo rychle nastartovat.

Společnost Martini, Sola & Cia

Po deseti letech zkušení vinaři zariskovali a získali pro svůj podnik mladého obchodníka Alessandra Martini, který si postupně získal důvěru a stal se manažerem celé značky. Tento tah se společnosti vyplatil a ta nadále rostla a vybudovvala si silné místo na trhu. V té době se přirozeně překlenula zodpovědnost za chod fimy na mladší partnery včetně důvěryhodného účetního Theophile Sola. Firma od té doby vystupovala pod novým jménem Martini, Sola & Cia.

Od Martini & Rossi až ke hvězdám

Mladý podnikavec Alessandro ale neusnul na vavřínech. Věděl, že už tak lahodný nápoj je pořád třeba zdokonalovat. Když si uvědomil, že by pro svou značku mohl získat génia chuti a účinků bylin Luigi Rossiho – ani na minutu nezaváhal. V roce 1863 se mu to podařilo a oficiálně tak společně zahájili historii značky Martini & Rossi. O několik let později přišli společníci s novou recepturou Martini Rosso. A postupně získávali jedno ocenění za druhým. Jejich vermut byl totiž oproti ostatním velmi jemný, příjemný a měl dokonalý poměr chutí v tajné směsi bylin.

Martini & Rossi není jen vermut

Díky skvělému obchodnímu i likérnickému umu se dostala značka Martini & Rossi na evropskou i světovou špičku v mnoha soutěžích. Už v roce 1900 přišli výrobci se svou variantou Martini Extra Dry, která má nízký obsah cukru a doslova si s ní omotali kolem prstu všechny světoznámé bary a barmany. Koktejly s jejich vermutem se pily po celém světě. O deset let později si získali srdce nejedné ženy s vermutem Martini Bianco. Díky vanilkovému a dalším jemným tónům bylo ještě uhlazenější než původní Rosso. Dnes je společnost proslavená i svými skvělými šumivými víny a proseccem. V nabídce najdete elegantní růžové šumivé víno Martini Rose, které se skvěle hodí na každou oslavu, ale i Martini Brut, který ocení milovníci suchých sektů.

Tradice a pevná ruka obchodníka

Úspěch vermutu Martini šel v ruku v ruce se skvělou recepturou, tradicí, inovací, ale i díky skvělému obchodnímu a podnikatelskému umu. Díky podpoře tradice a elegance značky se dnes může Martini pyšnit jedním z nejsilnějších jmen v oboru a nemusí se jej bát propagovat s důvtipem a grácií.
 

Reklama která předává všechny silné stránky nápojů Martini – eleganci, důvtip a skvělou chuť.

Produkty Martini & Rossi