Martini & Rossi je společným jmenovatelem pro klasické italské vermuty, ale i šumivá vína, prosecca a sekty. Této tradiční a elegantní značce vdechl už před 150 lety její věhlas a popularitu velmi schopný obchodník Alessandro Martini. Seznamte se s novinkou Martini Fiero a namíchejte si osvěžující letní drinky.

Objevte nezkrotnou chuť aperitivu Martini Fiero

Seznamte se s nejnovějším přírůstkem do rodiny Martini & Rossi – vermutem v barvě ohně, Martini Fiero. Tento osvěžující aperitiv vás okouzlí svou jedinečnou hořkosladkou chutí, ale také oranžovočervenou barvou připomínající oheň. Ne náhodou má v názvu slovo “Fiero”, které pochází z latinského slova ferus – „divoký“. Martini Fiero je 100% přírodní produkt bez chemických přísad a barviv. Je směsí jedinečných italských vín, pomerančových šťáv a výtažků z bylin. Objevte dokonalost Martini Fiero ve spojení s tonikem!

Ochutnejte novinku Martini FieroOchutnejte novinku Martini Fiero

Namíchejte si jednoduché osvěžující koktejly s Martini

Martini Fiero & Tonic

Martini Fiero a Tonic byly stvořeny jeden pro druhého. Perlivý tonik a hořkosladká chuť Martini Fiero vytvářejí dokonalou kombinaci. Sklenici naplňte ledem, nalijte 1 díl Martini Fiero, stejný díl toniku a lehce zamíchejte. Na závěr vložte měsíček pomeranče.

TIP: Ovocné tóny Martini Fiero podtrhují pikantní slaná jídla. Vyzkoušejte ho v kombinaci s olivami, italskými uzeninami a parmezánem.

Martini Bianco & Tonic

Jednoduchá příprava, dechberoucí výsledek – to je koktejl Martini Bianco & Tonic. Jak na něj? Do sklenice nalijte 1 díl Martini Bianco a 1 díl toniku. Přidejte velké množství ledu a měsíček limetky.

Martini Rosso & Tonic

Ani kombinace Martini Rosso s tonikem vás nezklame. Do sklenice nalijte 1 díl Martini Rosso, stejný díl toniku, přidejte hodně ledu a měsíček pomeranče. Výsledkem je osvěžující drink, který vykouzlíte během pár minut.

Namíchejte si osvěžující Martini drinkyNamíchejte si osvěžující Martini drinky

Objevte dokonalé spojení Martini s TonikemObjevte dokonalé spojení Martini s tonikem

Společnost Martini, Sola & Cia

Bylinné vinné likéry byly známy už v civilizaci Starověkého Řecka. Lidé je ale popíjeli i jako medicínu, která jim pomáhala s trávicími problémy. Už v roce 1847 se v italském Turíně rozhodlo o nové výrobě legendárního aromatizovaného vína –  vermutu, pod taktovkou čtyř italských podnikavců Klementa Mishela, Carla Rea, Agnellia a Carla Elidzhio Baudinia. Začali tak pod názvem Distilleria Nazionate da Spirito di Vino vyrábět aperitiv, jehož popularita na sebe nenechala dlouho čekat. V té době byla sladká vína velmi žádaná a tak se obchod dařilo rychle nastartovat.

Po deseti letech zkušení vinaři zariskovali a získali pro svůj podnik mladého obchodníka Alessandra Martini, který si postupně získal důvěru a stal se manažerem celé značky. Tento tah se společnosti vyplatil a ta nadále rostla a vybudovvala si silné místo na trhu. V té době se přirozeně překlenula zodpovědnost za chod fimy na mladší partnery včetně důvěryhodného účetního Theophile Sola. Firma od té doby vystupovala pod novým jménem Martini, Sola & Cia.

Od Martini & Rossi až ke hvězdám

Mladý podnikavec Alessandro ale neusnul na vavřínech. Věděl, že už tak lahodný nápoj je pořád třeba zdokonalovat. Když si uvědomil, že by pro svou značku mohl získat génia chuti a účinků bylin Luigi Rossiho – ani na minutu nezaváhal. V roce 1863 se mu to podařilo a oficiálně tak společně zahájili historii značky Martini & Rossi. O několik let později přišli společníci s novou recepturou Martini Rosso. A postupně získávali jedno ocenění za druhým. Jejich vermut byl totiž oproti ostatním velmi jemný, příjemný a měl dokonalý poměr chutí v tajné směsi bylin.

Martini & Rossi není jen vermut

Díky skvělému obchodnímu i likérnickému umu se dostala značka Martini & Rossi na evropskou i světovou špičku v mnoha soutěžích. Už v roce 1900 přišli výrobci se svou variantou Martini Extra Dry, která má nízký obsah cukru a doslova si s ní omotali kolem prstu všechny světoznámé bary a barmany. Koktejly s jejich vermutem se pily po celém světě. O deset let později si získali srdce nejedné ženy s vermutem Martini Bianco. Díky vanilkovému a dalším jemným tónům bylo ještě uhlazenější než původní Rosso. Dnes je společnost proslavená i svými skvělými šumivými víny a proseccem. V nabídce najdete elegantní růžové šumivé víno Martini Rose, které se skvěle hodí na každou oslavu, ale i Martini Brut, který ocení milovníci suchých sektů. Novinkou v nabídce je zmiňované "ohnivé" Martini Fiero.