Marconi je značka ultraprémiových italských ginů Marconi 42 a Marconi 46. Za jejich výrobou stojí italská destilerie Poli, kterou v současné době vedou čtyři sourozenci.

Rodinná destilerie Poli

Destilerii Poli založil v roce 1898 ve Schiavone GioBatto Poli a dodnes zůstává rodinným podnikem. Dnes jsou ve vedení čtyři sourozenci: Jacopo, Giampaolo, Barbara a Andrea Poli.

marconi-sourozenciAndrea, Barbara, Cristina e Jacopo Poli. Zdroj: https://www.facebook.com/poligrappa

Destilerie Poli je ve světě známá především jako výrobce jemné, prvotřídní grappy v elegantních lahvích. Kromě vynikající grappy se v destilerii rodí také víno, likéry, whisky a gin: Marconi 46 a Marconi 42. Proč zrovna Marconi? Guglielmo Marconi byl italský génius, vynálezce radiotelegrafu a nositel Nobelovy ceny za fyziku za rok 1909. Kromě toho je Marconi název ulice, ve které destilerie Poli sídlí. Kořeny tohoto ginu jsou s spjaté s rodinou Poli a vedou do Asiagu na náhorní plošinu v severní části regionu Veneto.


Podívejte se, jak probíhá lahvování ginu Marconi 46

Marconi 46

Marconi 46 je ručně destilovaný ultra prémiový italský gin s obsahem alkoholu 46 %. Své unikátní vlastnosti získává infuzí jalovcových bobulí, muškátových hroznů, kosodřeviny, borovice kleč, máty, kardamonu a koriandru. Destilován je ve vakuu, jedinečnou metodou bain-marie, díky které získává intenzivní vůni, čistou chuť a dlouhotrvající aroma. Vyrábí se pouze v limitovaném množství. Gin Marconi 46 je výsledkem dlouhé tradice v destilaci a inovačních schopností rodiny Poli, která destiluje v řemeslné palírně v Schiavonu v samotném srdci Benátska, nedaleko Bassana del Grappa, od roku 1898. 


Ochutnávka ginu Marconi 46

Marconi gin s tonikem

Intenzivní chutě použitých botanicals se promítnou do výsledné chuti jakéhokoliv ginového, míchaného nápoje a výsledek vás ohromí.


Vyzkoušet můžete třeba klasiku gin s tonikem.

Marconi 42 

Gin Marconi 42, jak název napovídá, nabízí 42 % alkoholu. Stejně jako jeho o 4 % silnější sourozenec vděčí za svou unikátní chuť infuzi botanicals, zejména jalovci, rozmarýnu, bazalce a tymiánu. Má vyváženou, jemnou chuť s harmonickými tóny koriandru, kardamonu a fenyklu. Použité středomořské byliny a koření připomínají slunečné italské pobřeží. Říká se, že když si přiložíte k uchu sklenici ginu Marconi 42, uslyšíte cvrčky a cikády. Vychutnat si ho můžete samotný, nebo jako součást míchaných nápojů.

marconi42Gin s nádechem středomoří Marconi 42. Zdroj: https://www.facebook.com/poligrappa