Tento produkt již není dostupný. Mohly by se vám ale líbit podobné produkty.

„Marchese Antinori“ Chianti Classico Riserva DOCG, 2010

[markéze antynóry kyjanty klasiko]

 • Ve vůni rustikální a živočišné tóny s dotykem vyzrálých ostružin, švestek, divokých třešní a pepře. Je to plné, hladké víno s příjemnou tříslovinou, s tóny lékořice a zralého ovoce v dlouhém závěru.
 • Jsou použity nejlepší hrozny z Tignanello, Péppoli a Badia a Passignano.
 • 12 měsíců v sudech z francouzského a maďarského dubu a dalších 12 měsíců v lahvi.
 • 90% Sangiovese, 10% Cabernet Sauvignon

„Marchese Antinori“ Chianti Classico Riserva DOCG, 2010

The Wine Advocate 92 bodů bodů

Ocenění

Nabízíme špičková světová i domácí vína. Potvrzuje to množství vín oceněných nejen odborníky z celého světa, ale i našimi zákazníky.

 • The Wine Advocate
  2006
  92 bodů bodů
 • The Wine Spectator
  2004
  89 bodů, 2005 bodů

Původ

Vlastnosti

 • Složení: obsahuje siřičitany

Popis vína

90% Sangiovese, 10% Cabernet Sauvignon. Jsou použité nejlepší hrozny z regionů Santa Cristina, Péppoli a Badia a Passignano.Po ukončení fermentace se vína z různých oblastí smíchají a dále zrají 14 měsíců v sudech a dalších 12 měsíců v lahvi. Tmavá inkoustová neprůhledná barva. Ve vůni rustikální a animální tóny s dotykem vyzrálého ovoce a pepře. Je to plné, hladké víno s příjemnou tříslovinou a kulatým, dlouhým závěrem.

Antinori

Itálie založeno 1883

Antinori má velmi dlouhou a pestrou rodinnou historii, která trvá již po 26 generací, a rodina vyrábí vína již přes 600 let. Giovanni di Piero Antinori se stává v roce 1385 součástí „Arte Fiorentina dei Vinattieri“. Veškeré firemní inovace v celé historii si rodina vždy osobně kontrolovala.

Více o výrobci

Ohodnoťte toto zboží


1 2 3 4 5 0 - nejhorší, 5 - nejlepší

Komentáře vyjadřují názor zde diskutujících a provozovatel tohoto webu není jakkoli zodpovědný za jejich obsah. Provozovatel si však vyhrazuje právo smazat či upravit nevhodné příspěvky.

Mohlo by se vám také líbit