Marchese Antinori - Tenuta Montenisa

Vinařství Marchese Antinori Tenuta Montenisa se nachází v samém srdci oblasti proslulé výrobou Franciacorty, kolem starodávné usedlosti Calino.

Vinná réva se v této oblasti pěstovala od pradávna. Marchese Antinori je dokonalým příkladem italského umění výroby vína. Jejich vášeň a respekt k tradicím se odráží v kvalitě vín, která patří mezi nejlepší v Itálii. 

Vinařství se věnuje pěstování tradičních odrůd, díky kterým vzniká ta nejlepší franciacorta. Chardonnay, s typickými vůněmi ovoce a květin, Pinot Noir, který dodává strukturu a osobitost a Pinot Blanc, který je charakteristický svou chutí po koření a minerálech. Historické vinice se nacházejí na kopci Santo Stefano, jehož vynikající hrozny dávají za vznik vínům s vyvážeností a komplexitou.

Jedním ze slavných potomků panství byl hrabě Aimo, zakladatel legendárního závodu zvaného Mille Miglia (tisíc mil).

Krásné a historické sklepy Montenisa se nacházejí pod arkádami, které ohraničují nemovitost. Místní vína zrají na kalech delší dobu, než předepisují apelační předpisy. Remuage se stále provádí tak, aby se věnovala maximální péče a pozornost každé jednotlivé lahvi.