Ač je značka Malteco poměrně mladým hráčem na poli výrobců rumu, již si stihla získat celou řadu příznivců a obdivovatelů. A hlavně, přichází s celou řadou kvalitních, ročníkových rumů.

Palírna Malteco zahalená tajemstvím

Paradoxní je, že tato palírna zůstává v poměrně velké anonymitě a moc toho o ní nevíme. Původní receptura rumů Malteco pochází z Guatemaly, kde má rum kořeny, a kde se původně i vyráběl. Dnes se cukrová třtina sklízí a destiluje v panamské palírně Varela, odkud destilát putuje až do Itálie, do městečka Chatillon, kde sídlí firma Savion S.R.L., která za výsledným rumem stojí. Ve zdejších sklepech se rum nechává zrát a poté se dle nejpřísnějších pravidel míchá tak, aby se zachoval charakter daného receptu. Důvodem je vysoká poptávka po rumech Malteco v Evropě. Díky původu cukrové třtiny a dodržované receptuře se rum Malteco řadí mezi karibské rumy

Ročníkové rumy Malteco

V portfóliu značky Malteco najdete karibský rum jantarové barvy Malteco 10 Years Old, který je velice oblíbený zejména mezi začátečníky. Je směsí rumů původem z Panamy, které zrály 10 let v dubových sudech. Malteco 10 má jemné aroma a plnou chuť. O mnoho plnější chutí a těžším aroma se pyšní o pět let starší rum Malteco 15 Years Old Reserva Maya. Skokem o dalších pět let se dostáváme k rumu pro náročné labužníky, Malteco 20 Years Old Reserva del Fundador. Milovníci jemných, plných a přesto mohutných chutí v luxusním provedení ocení rum Malteco 25 Years Old Reserva Rara, prémiový panamský rum, který zrál 25 let v sudech z amerického dubu po bourbonu. Jeho chuť je plná, jemná, s aroma čokolády, kávy, vanilky a pomeranče. Příznivcům míchaných nápojů, jako je Cuba Libre, Mojito, a další, bychom doporučili bílý rum Malteco Seco Puro, nebo mladý, pětiletý rum Malteco Viejo Dorado.


Degustace rumu Malteco 11YO