Blog Global Wines & Spirits

Láska prochází žaludkem

Květina, čokoláda, spodní prádlo nebo láhev sektu. To jsou nejčastější dárky, které kupujeme svým drahým polovičkách na Valentýna. Svatý Valentýn připadá na 14. 2. a jak sama wikipedie uvádí, jedná se do značné míry o komerční svátek. My však věříme, že když chceme potěšit milovanou osobu, tak nezáleží na datu v kalendáři. Připravili jsme tak pár jednoduchých tipů, které můžete aplikovat kdykoliv během roku a užít si hezké chvíle ve dvou.

Snídaně do postele

Vašeho partnera jistě neurazí, když mu snídani z lásky nepřipravíte přesně v úterý 14. 2., kdy spěchá do práce, ale překvapíte ho o víkendu. Nejen, že budete mít více času na přípravu, na to si snídani užít společně, ale můžete si dopřát klidně i skleničku prosecca, mimosy (prosecco s čerstvou pomerančovou šťávou) nebo rovnou posnídat šampaňské

Kreativitě se meze nekladou. Volská oka nebo lívance ve tvaru srdce, miska s jogurtem nazdobená ořechy a ovocem nebo tousty

 

iStock-1300147870

 

Romantická večeře

Pokud si chcete na svatého Valentýna dopřát nevšední zážitek mimo domov, tak jistě najdete spoustu nabídek. Ať už se jedná o valentýnské menu v restauraci, wellness balíček nebo romantický pobyt. 

Zůstat však můžete i doma a přichystat si večeři společně. Podle vašich kulinářských dovedností to může být vícechodové menu, ale i pizza do trouby nebo jednoduché tapas. Takové malé jednohubky jsou ideální, když si rozložíte gauč nebo napustíte vanu a dáte si k nim skleničku oblíbeného vína nebo sektu.

iStock-1400649451

 

Sladká tečka

Co by to bylo za romantiku bez něčeho sladkého. Ani výroba vlastního dezertu nemusí být žádná věda. Šlehačka s mascarpone a jahodami nezklame nikdy. Vyrobit můžete i čokoládovou pěnu do skleničky nebo croissant vyšperkovat nutelou, banánem a malinami. Pokud se chcete trochu pochlapit, tak lávový dortík plný čokolády, tzv. čokoládový fondant, bude trefou do černého!

K takovému dezertu se pak výtečně hodí portské víno nebo čokoládový likér

istockphoto-488514124-612x612

 

Ať už Valentýna slavíte nebo ne, najděte si čas na to potěšit své milované, přichystat jim něco dobrého a dát si skleničku na zdraví a na lásku.

 

Vždy po ruce

Vytipovali jsme pro vás pár osvědčených lahví, které můžete mít doma nachlazené celoročně a nikdy se s nimi nespletete.

Mysleli jsme i na ty, kteří čas od času potřebují, aby atmosféra trochu poroztála nebo chtějí mít po ruce něco, co rozehřeje nejedno dámské srdce.  Od toho je tu Tatratea nebo sladký rum Ratu s vůní kokosu.

 

S láskou připravená nabídka