Spiced rumy, Spiced

Spiced rumy, neboli kořeněné rumy

Ve dvacátých letech minulého století nebylo díky prohibici možné v Americe koupit legálně alkohol, pouze na lékařský předpis. Každý lékárník si proto tento „lék“ připravoval sám dle vlastní receptury kombinací rumu a koření – a kategorie „Spiced Rum“ byla na světě.

Jak již název napovídá, spiced rumy bývají ochuceny širokou škálou přísad jako muškátový oříšek, vanilka, skořice či hřebíček, ale také sušeným ovocem a celou řadou dalších ingrediencí. Mají tmavou barvu a díky specifickým přísadám mají kořeněné rumy naprosto unikátní chuť. Jak pít spiced rum? Spiced rumy se mohou konzumovat samostatně, nebo jako základ koktejlů. 

Z kategorie rum spiced můžete ochutnat například prémiovou variantu oblíbeného rumu Captain Morgan Spiced, který oproti standardní verzi zraje alespoň 24 měsíců v dubových sudech a je vyroben z těch nejlepších rezerv. Pokud hledáte kvalitní spiced rum, vaší pozornosti by neměl uniknout ani Kraken Black Spiced v osobité láhvi, která je replikou historického Victorian Rumu. Kraken Black Spiced Rum má tmavou, až inkoustovou barvu a jemně kořeněnou chuť, kterou mu dodává 11 druhů bylin. Jedním z prvních zástupců kategorie kořeněných rumů byl Remedy Spiced Rum. Jeho vůně je příjemnou kombinací kořeněných a sladkých tónů, které můžete cítit i v chuti, kde se prolínají s tóny pomerančové kůry, vanilky, skořice a špetkou pepře.