Vinařství Janneau patří mezi nejstarší výrobce Armagnacu. Bylo založeno v roce 1851 Pierrem Etienne Janneau. Po čtyři generace se vedení společnosti dědilo z otce na syna.

Historie vinařství Janneau

V 70. letech minulého století koupila rodinnou firmu společnost Martell a významné investice do technologií a sklepů vyneslo Janneau na úroveň, kterou známe dnes.

V roce 1993 Giovinetti koupil společnost Martell s myšlenkou vrátit do Janneau originální charakter rodinné společnosti s důrazem na detail a kvalitu. Janneau je dnes nejen vůdčí značkou, soustřeďující se na výrobu Armagnaců v Superiore kvalitě (od VSOP výše), ale také patří mezi důležité vlastníky vinic a nemovitostí v Armagnacu.

Armagnac

Region Armagnac se nachází na jihozápadě Francie na úpatí Pyrenejí, nedaleko Atlantického oceánu. V regionu převládá jílovité a písčité podloží a mírné kontinentální klima. Armagnac je nejstarším vinným destilátem ve Francii a pravděpodobně i na světě. Jeho unikátní charakter má kořeny v pěti klíčových faktorech: půda, podnebí, vinné odrůdy, destilační proces a staření. Doporučujeme podávat ve velkých "balónových" sklenicích.