Za značkou Gold of Mauritius stojí Frederic Bestel, jehož rodina se na Mauriciu usadila kolem roku 1800. Původem je ze Sedanu z francouzské oblasti Champagne-Ardennes a výroba ušlechtilých destilátů je součástí jeho rodinných genů.

Frederik Bestel

Frederic Bestel není spojený s žádnou destilerií. Navázal na vášeň svého otce, který provozoval malou destilerii lihovin a likérů z cukrové třtiny. Vybírá a kupuje kvalitní stařené rumy od několika místních výrobců, které následně míchá a ukládá do sudů k dalšímu zrání. Již během studií začal vyrábět vlastní likér Lychee, který ho proslavil. Frederik vytváří destiláty, které odráží mnoho tváří ostrova. Jeho cílem bylo vytvořit rum, který by připomínal bohatou kulturní historii ostrova, ve které se prolíná vliv evropských, afrických i asijských kultur.

Frederic Bestel – tvůrce a master bledner rumů Gold of MauriciusFrederic Bestel – tvůrce a master bledner rumů Gold of Mauricius. Zdroj: https://www.facebook.com/goldofmauritius/photos/1283524171782564

Zlato z ostrova Mauricius

Jak už název napovídá, rumy Gold of Mauritius pocházejí ze sopečného ostrova Mauricius v Indickém oceánu a ačkoliv tento ostrov není tou nejznámější rumovou destilací světa, výroba rumu zde má poměrně velkou tradici. Mezi naprostou špičku patří právě rum Gold of Mauritius Dark rum, ověnčený řadou cen a obdivných recenzí. Gold of Mauritius je blend rumů bez uvedení stáří, který se ukládá do použitých sudů po vysoce kvalitním jihoafrickém portském víně. Výsledný rum je vyvážený, jemný, hedvábný a lehký s tóny dubu, sladu a pražených oříšků.       


Namíchejte si lahodný koktejl Gold Fashioned