Objevte tajemství chuti čisté sladové whisky Glenmorangie z malého skotského městečka Tain. V Glenmorangie věří, že všechny příchutě jsou možné a potenciálně delikátní. Výsledkem jsou oceňované whisky, které chutnají jako západ slunce, francouzské cukrářství, podzimní dny, či italská kavárna.

Lahodná whisky z městečka Tain

Jednosladová whisky se v destilerii Glenmorangie vyrábí od roku 1843, kdy si farmář William Matheson a jeho žena Anne splnili svůj sen o vlastní palírně. Ačkoliv whisky se v této oblasti pálila již od středověku. Destilerie sídlí v malém městečku Tain v oblasti Skotské vysočiny, na kterou odkazuje už v názvu – „glen“ znamená údolí a „morangie“ klid a všudypřítomné louky. Před lety bylo tajemství palírny svěřeno několika vybraným mužům z Tain, kteří jediní znají výrobní tajemství. Ačkoliv má dnes destilerie stovky zaměstnanců, muži z Tain zůstávají ve stejném počtu. Příběh Glenmorangie tak není jen o whisky, ale také o oddaných a schopných lidech, kteří se o výrobu lahodného moku starají. 


Glenmorangie: We are the world we create

Tajemství vytříbené chuti whisky Glenmorangie

Tajemství dokonalosti whisky Glenmorangie tkví v pečlivě vybraných dubových sudech, které se používají nanejvýše dvakrát. To proto, aby se při zrání uvolnilo maximum chuti. Destilerie Glenmorangie má nejvyšší destilační kolony v celém Skotsku. Na vrchol měděných kotlů vysokých jako žirafy, se dostanou jen ty nejjemnější výpary. Při výrobě používají nezvykle tvrdou vodu z několika sladkovodních pramenů u Tarlogie. Vybrané destiláty poté odpočívají v prvotřídních sudech po sherry, portském, bourbonu, či vínech Sauternes. A výsledek? Jemná a voňavá whisky Glenmorangie plná ovocných a květinových tónů, která vybízí k experimentování.

Whisky Glenmorangie

Ochutnejte jemnou až delikátní chuť whisky Glenmorangie Original, elegantní whisky s plným tělem Glenmorangie Lasanta, whisky Glenmorangie Nectar d’Or se svůdnou vůní francouzského cukrářství, nebo nejjemnější a nejintenzivnější whisky v řadě extra–mature, sladkou a zemitou Glenmorangie Quinta Ruban.

glenmorangie-whiskySkotské Single Malt Whisky Glenmorangie. Zdroj: https://www.facebook.com/GlenmorangieUSA