Cognac Frapin ztělesňuje rodinou tradici, která vznikla v roce 1270 v Charente. V průběhu staletí si 21 generací vinařů a lihovarníků předávali tradiční know-how z generace na generaci, aby zachovali styl, který ztělesňuje podstatu koňaku nejvyšší kvality.

Majetek rodiny Frapin zahrnuje 240 hektarů vinné révy v srdci Grande Champagne, přední cru koňaku. Tento úžasný terroir vytváří autentičnost našich koňaků, těží ze všech kvalit daných půdou Grande Champagne: vytváří neuvěřitelně bohaté, komplexní, jemné a elegantní aroma.

MASTERY OF THE VINEYARD, ZAČÁTKY NAŠEHO PŘÍBĚHU ...

Mezi tradičním a moderním přístupem ke zpracování hroznů, jsou především důležité zkušenosti našich Vineyard Managerů, kteří poznají a ve správný čas sklidí, ty nejlepší hrozny v dokonalé zralosti.

ŘEMESLNÁ DESTILACE

Díky odborným znalostem našich Master Distillers, kteří zachovávají princip dvojí destilace na kalech, pak vydestilované eaux-de-vie pochází ze srdce hroznů, intenzivní, komplexní a připravené na poslední fázi, uložení do našich sklepů.

STAŘENÍ: PRÁCE NĚKOLIKA GENERACÍ ...

Koňaky Frapin zrají v dubových limuzínských sudech. Používají se sudy různého stáří, aby se jednotlivé chutě nakonec spojili do dokonalé harmonie. Naše koňaky necháváme stařit ve dvou typech sklepů. Vlhké sklepy, které jsou na úrovni země, mají hliněné podlahy a staření v těchto sklepích do chuti koňaku přináší kulatost a plnost. Naopak suché sklepy se nacházejí v podkroví a dodávají další jemnost a eleganci pro naše koňaky. Pouze čas, umožňuje Grande Champagne odhalit svůj magický charakter vůně a chuti. Proto naše koňaky necháváme stařit déle.