Blog Global Wines & Spirits

Festival rakouských vín 2023

Stejně jako loni, také letos přinášíme festival rakouských vín na našem e-shopu a prodejnách. Připravili jsme si pro vás pestrou nabídku vín ve výhodných balíčcích 5+1. Můžete se těšit na tradiční balíčky od vinařství Topf, Dürnberg, Keringer, Laurenz V., Domäne Wachau anebo Schlumberger. Kromě výhodných balíčků pro vás připravujeme degustace rakouských vín na všech našich prodejnách!

Výhodné balíčky rakouských vín

Ochutnávky na prodejnách

Od 25. 9. 2023 pro vás připravujeme ochutnávky rakouských vín na všech našich prodejnách. Sledujte nás na sociálních sítích pro aktuální informace. Každý den tak budete mít možnost ochutnat nová vína a rozhodnout se, který balíček je pro vás ten pravý. 

Rakouská tradice vinařství

Rakousko se pyšní dlouhou tradicí vinařství a výrobou vynikajících vín. Rakouská vína se tak stala synonymem pro kvalitu, chuťovou rozmanitost a vášeň vinařů pro svou práci. Každý region v Rakousku má svou vlastní identitu a klimatické podmínky, což se odráží v rozličných odrůdách a stylech vín.

Austria

Schlumberger

V roce 1842 založil Robert Alwin Schlumberger nedaleko Vídně nejstarší rakouský sklep na tiché a šumivé víno. Pro zakladatele byla vždy na prvním místě kvalita jeho vín a tento odkaz si nese společnost dodnes. Kromě vysoké kvality se značka Schlumberger opírá i o svůj 100% rakouský původ a zakládá si na spojení tradice a inovace. To se odráží především v rozmanitosti a šíři sortimentu sektů.

Schlumberger bottle

Pouze ty nejlepší hrozny se používají pro vína značky Schlumberger. Následuje precizní zpracování tradiční šampaňskou metodou - Méthode traditionnelle. Každá fáze výroby se pečlivě kontroluje od vinice až po hotovou láhev, aby mohl vzniknout výjimečný sekt, který se hodí pro slavnostní chvíle a jedinečné okamžiky.

Dodnes je každá lahev vyráběna stejným výrobním procesem jako v roce 1842. Místní suroviny, lokální zpracování a co možná nejkratší přepravní cesty navazují na tradici a původní výrobní procesy,

Dürnberg

Weingut Dürnberg - oblast Weinviertel nabízí zázemí vinicím Weingut Dürnberg ve Falkensteinu. Vinařství je velmi mladé a jejich majitel Christopher Körner dobře ví, že krásná a kořenitá příroda okolo Falkensteinu jeho vínu prospívá. Neposkvrněnou čistotu tónů ovoce a jasnou sílu hroznů můžete pocítit v jejich Rieslingu Falkenstein i šťavnatém Grüner Veltliner Falkenstein DAC.
Unser-Weingut-01-1200x675_c

Domäne Wachau

Jak už název napovídá, Domäne Wachau je historicky velmi spjatý s regionem Wachau. Téměř 440 hektarů vinic je spravováno členy družstva. Zdejší vinice se nacházejí na strmých terasách, podepřené jsou z velké části starými kamennými zdmi. Tyto zdi jsou nezbytnou součástí zdejšího terroiru. Zdi byly postaveny ručně z místního kamene a suti suchou cestou, bez použití maltových směsí. Proto jsou součástí světového kulturního dědictví UNESCO.

iStock-1352698441

Domäne Wachau je také členem asociace Vinea Wachau Nobils Districtus, kontrolující kvalitu vín v tomto regionu.

Hrozny pocházejí výhradně z vlastních vinic. Nejdůležitější odrůdou je pro tohoto výrobce Veltlínské zelené, které zabírá 55% plochy všech vinic. Tato odrůda získala mezinárodní uznání jako jedna z nejdůležitějších světových bílých odrůd. Důležitou odrůdou je také Riesling. Žádný jiný vinařský region v Rakousku se nemůže pochlubit vyšším podílem Ryzlinku rýnského na celkové rozloze vinic. Zde tvoří téměř 18%.

Laurenz V. 

Laurenz V. Zöbing - I když vinařství Laurenz V. Zöbing sídlí ve Vídni, jejich vinice najdete na 48° zeměpisné šířky, podobně jako je to u celosvětově nejznámější vinařské oblasti Bordeaux. Z takto skvělých podmínek oblasti Kamptal vzešla vína Grüner Veltliner Singing a Grüner Veltliner Friendly DAC, jejichž jména mluví i za svou chuť. Jsou vyvážená, jako pevné přátelství a zpěvně svěží jako charakter regionu, ze kterého pochází.

Laurenz_V_Schweiger_Laurenz_709

Johann Topf

Johann Topf -  rakouská rodinná vinařská firma. Ukázkové vinařství z regionu Kamptal, které by mohlo být vzorem kdekoliv na světě. Čisté, moderní, rodinné s dlouhou tradicí a hlavně dýchající láskou k oboru a profesionalitou. Usměvavý majitel Johann Topf III., obklopený svými čtyřmi syny, je velmi pyšný na svoje vína a právem. Vyrábí se zde zhruba dvacet druhů vín z osmi velmi kvalitních viničních poloh. Můžeme jmenovat například jednu z nejznámějších vinic v oblasti Kamptal - Heiligenstein, kde se rodí nádherné Rieslingy. Nebo polohu Wechselberg, která je svým mikroklimatem přímo předurčena pro Veltlínské zelené, asi nejznámější rakouskou odrůdu. Pouze organická hnojiva a žádná chemie proti škůdcům, pečlivá práce se surovinou a moderní technologie zpracování hroznů i výroby a školení vín. Značka Topf nabízí šanci vyzkoušet umění našich blízkých sousedů. Jsou k dispozici stejné či velmi podobné odrůdy, vína vznikají v podobném klimatu a chuťově i stylově jsou našim vínům příbuzná - budou Vám chutnat.

herbst-9983 - Johann Topf (1)

Keringer

Weingut Keringer - těžkou váhou v oblasti Neusiedlersee je i vinařství Weingut Keringer. Důkazem je jejich prvenství na 4 mezinárodních OIV Apply (International Organisation of Vine and Wine). Sebevědomí těmto vínům právem nechybí. Určitě byste neměli minout víno Welschriesling (Ryzlink vlašský), se kterým tito vinaři zvítězili už 3krát na AWC ve Vídni. Specialitou tohoto vinařství jsou tzv. ''100 Days'' vína. Vznikají macerací v barikových sudech, která trvá přesně 100 dní a dodává vínu plnou, hutnou a přitom šťavnatou chuť. Najdeme v nich intenzivní tóny skořice, čokolády, černých švestek i lékořice. Každé je přitom své a harmonicky vyvážené.

02_Weingut Keringer_Robert und Marietta Keringer Weingarten3

 

Výhodné balíčky rakouských vín