Společnost Emperor působí na ostrově Mauricius, kde má výroba rumů dlouhou tradicí. Až 85 % celkové zemědělské půdy zde tvoří plantáže s cukrovou třtinou a Mauricius jako jedna z mála zemí produkuje tradiční i zemědělské rumy.

Objevte jedinečné rumy Emperor z ostrova Mauricius

V rumech Emperor se snoubí jedinečnost mauricijské půdy, klimatu a tradičního know-how. Rumy Emperor jsou směsicí tradičních mauricijských rumů pocházejících z destilace čisté a čerstvé šťávy z cukrové třtiny a melasy. Ohromující paleta chutí a barev je výsledkem smíchání čerstvě vymačkané cukrové třtiny, pražených exotických plodů a květů, pepře a koření, které jsou pro mauricijskou tradici typické. Emperor rum je po destilaci skladován ve francouzských a amerických dubových sudech. Rumy Emperor zdobí etiketa, na které je vyobrazen anglický král George V., který Mauriciu vládl mezi lety 1910 a 1936.

Emperor Rum Heritage

Emperor Rum Heritage je karibský rum, který ocení zejména milovníci ušlechtilého a vytříbeného životního stylu. Vřelá konzistence a jemné tóny vanilky a pražených mandlí vytvářejí perfektní vyváženost rumu Emperor Heritage v ústech. Rum Emperor Heritage dokonale snoubí charakter melasového a agricole rumu. Projevuje se v něm dlouhotrvající a delikátní silný charakter čerstvé šťávy cukrové třtiny, exotického ovoce, ale i květinové, pepřové a kořeněné tóny. Rum má elegantní a dlouhý závěr se stopy kouře, koření a karamelu.

Emperor Rum Sherry Cask Finish

Emperor Rum Sherry Cask Finish je unikátním rumem z ostrova Mauricius, prezentující se ohromující paletou vůní a chutí – čerstvé šťávy cukrové třtiny, exotického ovoce a květin, následovaná pepřovými tóny a kořením. Rum Emperor Sherry Finish nabízí stylový zážitek s jemnými tóny vanilky, kandovaného ovoce a sherry v dokonalé chuti a rovnováze, s plným a hřejivým závěrem. Emperor Rum Sherry Cask Finish je připravován kompozicí tradičních rumů, které dosahují stáří až 12 let. Zrání rumů probíhá v barelech z francouzského a amerického dubu v rozmezí 4 - 12 let.