Představujeme Vám Eminente - nový rum bohaté chuti ze srdce kubánského ostrova, kterému místní říkají “Isla del Cocodrilo” kvůli neobvyklému tvaru připomínajícímu krokodýla. Eminente je zhmotněným snem Césara Martího, nejmladšího rumového mistra v historii Kuby, který usiluje o obnovu tradičních kubánských rumů z 19. století.

Největší karibský ostrov Kuba je domovem tradičního rumu. Různorodá krajina rozličných regionů země se liší vlastnostmi půdy, díky čemuž se rumy z jednotlivých oblastí liší barvou, chutí a využitím. Occidente neboli západní rum se vyrábí poblíž Havany a je znám svou intenzivní a suchou chutí, která je ideální pro koktejly. Na opačné straně ostrova se produkuje východní druh” rumu zvaný Oriente. Ten je specifický svou jemností a ovocným nádechem. Nejlépe vynikne samotný nebo na kostce ledu. 

Eminente pochází z centrální provincie ostrova Villa Clara a spojuje v sobě to nejlepší z obou regionů. V perfektním vyvážení dopřává osvěžující a robustní chuť, jemné přesto komplexní aroma, a je ideální k vychutnání si rumu samotného, i v koktejlu. Rozhodně patří k tomu nejlepšímu, co se kdy dostalo za hranice Kuby. 

Krokodýl je symbolem Kuby - divokého ostrova plného endemických druhů rostlin, zvířat a kulturního dědictví

 

 

César Martí, alchymista rumového řemesla

Cukrová třtina koluje Césaru Martímu snad i v žilách. Rodák Villa Clara byl obklopen cukrovou třtinou, z niž se vyrábí rum, již od dětství. Fascinovala ho nekonečná třtinová pole, jež ho díky předkům při vyrůstání obklopovala a její sladká chuť. Vždy si tak přál věnovat se výrobě rumu a díky své vášni a píli se ve svých 33 letech stal nejmladším kubánským mistrem rumu, zvaným Maestro Ronero, v historii.   

Díky svému pevnému odhodlání a zručnosti v řemesle vytvořil César Martí nový druh rumu, který v sobě spojuje bohatost a hloubku chuti tradiční výroby rumu z 19. století. A co víc, Martí vytvořil inovovaný způsob vyzrávání a míchání aguardientes. Aguardientes jsou označované za „duši Kuby” a jsou nejvíce chutnou a komplexní cukrovou třtinou eaux-de-vie, kterou ostrov produkuje z melasy destilované na 75% ABV, které následně zrají v sudech z bílého dubu, kdysi použitých ke zrání whiskey, smíchané a znovu ponechané ke zrání s tradičním jemným kubánským rumem destilovaným na 95% ABV.

Cesar Martí - nejmladší kubánský mistr rumu

 

 

Směs odleželých aguardientes a jemného rumu vytváří rum takový, jaký ho známe. Aguardientes vytváří komplexní aroma a jemný rum přidává nápoji díky síle alkoholu vitalitu. Díky vybraným aguardientes Eminente nastavuje nové standardy kategorie Reserva. Obsahuje jich 70 %, nejvyšší proporcí mezi všemi kubánskými rumy. 

Eminente je navíc jedním z mála kubánských rumů, který obdržel žádaný status Denominación de Origen Protegida” od kubánské regulační rady. Ta určuje přísná pravidla, která mají zajistit autenticitu a vysoké standardy kubánského rumu a jen málo výrobcům se daří veškeré nároky splnit. 

Zrání v sudech minimálně 7 let v tropickém podnebí

 

 

Eminente Reserva, plná a bohatá chuť

Eminente Reserva je rafinovaný kubánský rum s neuvěřitelnou hloubkou a komplexitou.

Je vyroben z melasy z cukrové třtiny z centrální Kuby, ve směsi s aguardientes z několika různých let (70% aguardientes). Reserva v sobě ukrývá vlastnosti tradičního kubánského jemného rumu s komplexností chuti minulosti. Oku zalichotí delikátní barva jantaru s mahagonovým odstínem. Počáteční aroma čerstvě pražené kávy dodává rumu jemný nádech pečených mandlí a kakaa. Paleta chutí bohatá na kouřové noty, vanilku a kávu s pikantními tóny zázvoru, sečuanského pepře a švestek v pozadí vytváří delikátní škálu kubánských chutí.

Ikonická láhev s texturou krokodýlí kůže, jantarová barva rumu a "Isla del Cocodrilo" na etiketě. Tento rum si nelze splést s žádným jiným.

 

 

EMINENTE - Ron de Cuba


  • Zrání min. 7 let v sudech z francouzského dubu po whisky
  • Krásná jantarová barva s mahagonovým odstínem
  • Aroma pražené kávy, pečených mandlí a kakaa
  • Chuť bohatá na kouřové noty, vanilku a kávu s pikantními tóny zázvoru, sečuanského pepře a švestek v pozadí vytváří delikátní škála kubánských chutí
  • Ideální pro vychutnání si rumu na kostce ledu nebo v koktejlu
  • 41,3 % ABV

Koupit rum EMINENTE Reserva 7 YO

limitované množství v ČR

 

Ron de Cuba EMINENTE Reserva 7 YO je v prodeji pouze ve 4 zemích světa. Je nám velkou ctí, že je Česká republika mezi nimi, a že společnost Global Wines & Spirits vám může tento unikátní rum nabídnout.  V prodeji je pouze omezené množství kusů.