Don Papa je jedinečnou výběrovou značkou rumů, které se rodí na vulkanických ostrovech Filipín. Jsou vyráběny jen v takovém množství, aby si zachovaly svou exkluzivitu. Odhalte jeho původ a odkryjte, co se pod rumy této značky skrývá za chutě a prožitky.

Odhalte rebélii v původu rumu Don Papa

Don Papa je pojmenován po významném filipínském hrdinovi, Dionisio Magbuelasovi, který v druhé polovině 19. století sehrál klíčovou roli při revolučním osvobození ostrova Negros ze španělské nadvlády. To se nakonec podařilo a od té doby, je jinak také přezdívaný Papa Isio, oslavován. Nejprve předák na cukrové plantáži, ale i šaman, věštec a léčitel vedl revoluční skupinu babaylanes a s jeho duchem pro nezávislost a smyslem pro spravedlnost je nyní spojována i značka karibských rumů Don Papa, který nese i jeho pseudonym a podobiznu na etiketě. 

Chuť, která vás zavede v duchu až na Filipíny

Jen si to představte. Sedíte na písečné pláži, a vaše nohy se utápějí v jemném, až černém vulkanickém písku. Hřejí vás poslední paprsky zapadajícího slunce a v ruce držíte orosenou skleničku toho nejlepšího, co výrobce The Spirit of Don Papa kdy vytvořil. Držíte sedmiletý rum Don Papa a necháváte ho jemně válet po stěnách sklenice. Teplotu má tak akorát a uvolňují se z něj první voňavé tóny. Cítíte jemné ovocné aroma a už na nic nečekáte a ochutnáte. Nejprve ucítíte jemnost a několik vrstev chutí, které se spojí v dlouhý závěr. V něm zacítíte med, vanilku a kandované ovoce. Už jen posloucháte šumění oceánu a přemýšlíte, jak dlouho vám lahev „pantáty“ ještě vydrží. 

Hravá atmosféra s Don Papa

Hravost v sobě ukrývá Don Papa už od prvního pohledu. Jeho etiketa vás upoutá podobiznou již zmíněného revolučního hrdiny Papa Isio, který je doslova obsypán zvířaty. Mnohá z nich jsou typická jen pro filipínské ostrovy. Když se zaměříte na detail, odhalíte makaky, ještěrky, šneky, brouky, ale i okatého malého primáta, který vyčnívá portrétu z poza šátku. Jde o oblíbeného nártouna filipínského. Lahev je správně rumově zakulacená a celkový dojem hravosti dotváří i barvy etikety. U sedmiletého rumu Don Papa najdete červenou, jantarovou, okrovou a šedivou, která je hlavní barvou kreseb. Ty z obrazu vystupují díky stylu, který připomíná ten, jímž se běžně graficky zpracovávají bankovky. 

Zvířecí hravost s Don Papa za každých okolností

Don Papa pravidelně pořádá akce zaměřené na ochutnávky všech jeho druhů rumu i míchaných nápojů, do kterých se perfektně díky jemnosti hodí. Jak dopadla hravá akce plná masek v červenci 2019 v Amsterdamu, se podívejte do videa.