Dictador je kolumbijský stařený rum s historií sahající až do roku 1913. Rum Dictador má špičkovou chuť, zdokonalenou pečlivou výrobou a recepturou, kterou dobře střeží rodina Parra – již třetí generace master blenderů rumů Dictador.

Historie rumů Dictador

Historie rumů Dictador sahá až do roku 1913, kdy byla založena společnost Destilería Colombiana. Legenda ale praví, že již na konci 18. století se do Cartageny vydal Španěl Severo Arango y Ferro, aby dohlížel na výběr daní ve španělských koloniích. Díky jeho tvrdé ruce se mu začalo přezdívat Diktátor. Když ochutnal místní rum, okamžitě se do něj zamiloval a zanedlouho s ním začal i obchodovat. O dvě stě let později se jeden z jeho prapotomků, Julio Arango y Parra rozhodl pokračovat v jeho odkazu a tak se zrodil jeden z nejlepších karibských rumů, Dictador.

Každý má v sobě kousek Dictadora

Mezinárodní společnost Dictador vychází z letitých tradic kolumbijských palíren. Kombinuje vysoce kvalitní vyzrálý rum s inovativním evropským designem a na míru vyrobenými, moderními, japonskými lahvemi. Cílem společnosti je, aby byl Dictador považován za dokonalý rum a současně za lifestylovou značku.


Reklamní kampaň Dictador

Hernan Parra – master blender rumů Dictador třetí generace

Kolumbie je díky své zeměpisné poloze jedním ze tří největších producentů cukrové třtiny na světě, což zajišťuje vysokou kvalitu i množství sklizně. Cartagena a její okolí jsou proslulé tím, že byly mezi prvními oblastmi, které pěstovaly cukrovou třtinu v Jižní Americe. Hernan Parra, výrobce rumu a master blender třetí generace, pokračuje v rodinném odkazu a tradici. Ve světě stařených destilátů se těší velkému uznání a jeho rumy byly mnohokrát oceněny na mezinárodních soutěžích, včetně zlatých medailí na World Spirit Awards, San Francisco World Spirit Competition, Miami Rum Festival a Tokyo Whisky and Spirits Competition.

Rumy Dictador

V portfoliu rumů společnosti Dictador najdeme převážně tmavé rumy vyráběné ze třtinového medu – zahuštěné třtinové šťávy s bohatou chutí. Na výběr jsou dvanáctileté rumy, dvacelileté rumy, i rumy zrající metodou solera. 

Dictador 12 Years Old

Dvanáctiletý rum Dictador 12YO Premium Reserve původem z Cartageny má temně mahagonovou barvu a vůni po medu, vanilce, karamelu, vlašských ořeších a kakau. Jeho dlouhý, sladký závěr s dotekem dubového dřeva vám učaruje.       

Dictador 12 Years OldDictador 12 Years Old. Zdroj: https://www.facebook.com/thedictador/photos

Dictador 20 Years Old

Dictador Solera 20YO Premium Reserve je ultraprémiový rum z kolumbijské Cartageny. Destiloval se ve dvou typech kotlů a zrál v dubových sudech po sherry systémem solera. V ústech je mimořádně jemný a kulatý, s tóny vanilky, karamelu a kolumbijské kávy.

Dictador 20 Years OldDictador 20 Years Old. Zdroj: https://www.facebook.com/thedictador/photos

Dictador 25 Years Old

Temně mahagonový rum Dictador XO Insolent 25 Years Old se stejně jako ostatní varianty XO vyrábí fermentací unikátní směsi z cukrové třtiny. Následně se destiluje v moderních nerezových tancích a zraje v dubových sudech, které rumu předávají sílu a sladkost. Vychutnejte si výrazné aroma rumu Dictador 25 YO s tóny medu, vanilky, karamelu a dubového dřeva.   

Dictador 25 Years OldDictador 25 Years Old. Zdroj: https://www.facebook.com/thedictador/photos