Misí venezuelské palírny Destileria Unidas je vyrábět destiláty té nejvyšší kvality. A má jeden neskromný cíl: stát se nejlepším výrobcem prémiového rumu na světě. V jejím portfóliu najdete například rumy Diplomatico či Sierra Tequila.

Historie Destilerie Unidas

DUSA je palírna ležící na úpatí venezuelských And. Slavnostní otevření lihovaru se uskutečnilo v roce 1959 pod záštitou jedné z největších firem s víny a destiláty na světě – společnosti Seagram's International. Firma Seagram’s po sobě zanechala velké množství destilačních přístrojů. DUSA tak měla za cíl zásobovat místní trh destiláty jako jsou vodka, whisky, gin, rum či likéry. V roce 2001 se palírna dostala pod vlastnictví společnosti Diageo a Pernod Ricard. Situace se změnila hned o rok později. Palírna přešla pod nově založenou společnost Destilerías Unidas S.A. pod vedením Josého R. Ballesterose Meléndeze. Aktuálními majiteli společnosti DUSA jsou čtyři venezuelské rodiny, které přejaly know-how palírny a nadále pokračují ve výrobě vysoce kvalitních destilátů, zejména pak rumů.


Nahlédněte do palírny DUSA

Ron Diplomático, vlajkový rum Destilerie Unidas

Venezuela je ideální zemí pro výrobu rumu. Tropické podnebí, úrodná půda, stálá vlhkost, křišťálově čisté prameny – to vše podporuje růst cukrové třtiny, která zde nachází ideální podmínky, a proto má mimořádně vysokou koncentraci sacharózy. Na úpatí mohutných And, v těsné blízkosti národního parku Terepaima, se v městečku La Miel ve státě Lara nachází lihovar Destilería Unidas. Disponuje portfoliem výrobků s bezkonkurenční kvalitou, nejvíce se proslavil značkou Ron Diplomático. Prémiové rumy se zde vyrábějí v přísném souladu s ekologickými zásadami.

327275091_738201294215169_1990283110636953480_nDestilační systémy dovezené z různých zemí umožňují vyrábět rum, whisky, gin, vodku, cocuy, sladké likéry a nealkoholické nápoje. To z Destilerie Unidas činí nejuniverzálnější likérnický komplex v Latinské Americe. Zdroj: https://www.facebook.com/DUSA.ve

Nejlepší lihovar světa 2013

V rámci UK Rum Festu, který se konal v Londýně v roce 2013, byla společnost DUSA oceněna jako nejlepší palírna na světě a získala prestižní cenu Golden Barrel Award. Jedná se zatím o jedinou venezuelskou palírnu, která je držitelem tohoto uznání. V roce 2018 obdržela v Kolumbii cenu v rámci XI. kongresu ATALAC a TECNICAÑA za stálý přínos k rozvoji zemědělského odvětví a za svůj závazek k životnímu prostředí. Destilerías Unidas je založena na pevném závazku co nejvíce snížit dopad na životní prostředí a prostředí, které je přímo obklopuje. Chtějí docílit toho, aby lesy a blízké vodní zdroje zůstaly nezměněny pro zachování rostlinných a živočišných druhů, které se v tomto prostředí vyskytují.

279318837_5297063946991194_6138152313713586505_nS ohledem na životní prostředí. Zdroj: https://www.facebook.com/DUSA.ve