Canevel je malebné vinařství, které se nachází na jednom z několika vrcholků městečka Valdobbiadene, srdce celosvětově známého Prosecca di Valdobbiadene DOC.

Vinařství bylo založeno v roce 1979. V tom roce pan Mario Caramel, významný výrobce vinných octů a obchodník s vínem z Oderza společně s vinařským expertem Robertem de Lucchim otevřeli malý sklípek blízko kostela Svatého Štefana přímo ve Valdobiadenne , s cílem vyrábět vznešená vína kopírující zdejší terroir.

Název společnosti vychází z místního dialektu a česky znamená „malý sklep“. Důkazem toho je i na tuto oblast výrazně nižší produkce než u konkurenčních vinařství a každoroční uvádění ročníku a počtu produkovaných lahví na etiketách vín, i když to italský vinařský zákon nevyžaduje.

Poctivá a tradiční výroba šumivých vín určených výhradně pro kvalitní gastronomické podniky, vinotéky a privátní klientelu je zaručena enologem a majitelem v jedné osobě. Můžete si být téměř jisti, že se s těmito vysoce kvalitními víny v žádném supermarketu nesetkáte.