Blog Global Wines & Spirits

Víno bez promile - víme, jak si užít únor bez kapky alkoholu

Rozhodli jste se, že si chvilku odpočinete od alkoholu, naordinovali si ten nejsušší únor nebo se alkoholu musíte ze zdravotních důvodů vyvarovat? Ať už pro svou volbu máte jakýkoliv důvod, přinášíme vám nabídku nealkoholických vín a sektů, díky kterým si můžete dopřát sklenku kvalitního vína bez kapky alkoholu.

V Česku je únor pro mnohé měsícem, kdy si dobrovolně odpírají alkohol za účelem posílit svou vůli a ozdravit tělo. V roce 2019 se k Suchému únoru přidalo zhruba půl milionů Čechů, v roce 2023 toto číslo vzrostlo na téměř 900 000. Suchý únor má své kořeny v britské kampani Dry January (Suchý leden). V Austrálii a na Novém Zélandu se pak můžeme setkat s pojmem Dry July (Suchý červenec).

Ať už držíte tradiční Suchý únor anebo se alkoholu vyhýbáte z jakéhokoliv důvodu, právě pro vás jsme připravili výběr těch nejlepších nealkoholických vín a koktejů. 

 

Nabídka nealkoholických vín a sektů

Torres NATUREO

Naší naprostou jedničkou v nealkoholických vínech je Natureo, které má 0,0 % alkoholu a přitom si zachovává svou aromatiku a chuť. Natureo je pravé víno, které je dealkoholizované! Bylo vyrobeno klasickou fermentací v nerezových tancích z hroznů révy vinné a poté z něj byl fyzikálními procesy odstraněn alkohol. Vše dobré v něm ale zůstalo a vy si tak můžete vychutnat sklenku vína bez výčitek.

Ochutnat můžete hned 4 druhy:

Jedná se o vína s vyváženou kyselinou a příjemnou vůní ovoce. Chuť je svěží, ovocná a drží si prvky klasického vína, které se dobře pije klidně celý den.

INTRANET_PDF_NAT_Sparkling_id_82691​​​

Torres Natureo Sparkling

dealkoholizované víno s přidaným oxidem uhličitým


  • Bledě žlutá barva s živým a intenzivním perlením
  • Delikátní květinová vůně s exotickými ovocnými tóny banánu, kokosu a tropického ovoce. Svěží chuť zelených jablek s příjemnou kyselinou
  • Podávejte vychlazené na 8–10°C
  • Odrůda Muscat of Alexandria

Bottega ZERO

I italská značka, která se specializuje na výrobu prémiového Prosecca a sektů, si uvědomuje, že alkohol je třeba z jakýchkoliv důvodů čas od času vynechat a přichází tak s řadou Bottega Zero. Dva perlivé sekty jsou stejně jako předchozí čtveřice původně vyrobené jako klasické víno a později zbaveny alkoholu. Oproti značce Torres jsou sladší s nižší kyselinou

D´Artigny 

Vínem, kterým bezpochyby potěšíme všechny milovníky bublin je nealkoholický sekt D'Artigny Cuvée Prestige. V chuti svěží, jemný a dobře vyvážený. Díky šetrné metodě dealkoholizace si tento sekt zachoval intenzitu vůně i jemné chlebové tóny odrůdy Chardonnay, ze které je vyroben. Doporučujeme ho tak všem milovníkům šampaňských vín.

9774

D´Artigny Cuvée Prestige Brut


  • Nealkoholický sekt
  • Barva jasná, čistá s příjemným perlením
  • Vhodný pro všechny nezapomenutelné okamžiky, které si chcete užít s čistou hlavou
  • Podávejte vychlazené na 8–10°C
  • Odrůda Chardonnay

 

Věříme, že jste si v naší nabídce nealkoholických vín našli svého favorita, a že hravě nahradí sklenku vína vždy, když budete potřebovat sáhnout po nealko variantě. Zaskočit případně mohou i naše značkové vody Acqua Panna, S.Pellegrino a oblíbené limonády Sanpellegrino.

Nealkoholické koktejly

St-Germain Spritz 

Jednoduchý koktejl, na jehož přípravu kromě perlivé vody a nealko sektu budete potřebovat ještě bezový syrup. 

Ingredience: 

Do vychlezené sklenice vložte pár kostek ledu, nalijte bezový syrup, sekt, perlivou vodu a ozdobte plátkem citronu. 

St-Germain Spritz - GWS

Virgin Frosé

Skvěle osvěžující drink, který je přirozeně sladký od rozmixovaných jahod. Pokud máte raději sladší, doporučujeme míchat s nealko perlivým vínem od značky Bottega. Do tohoto drinku se skvěle hodí jahody jak čerstvé, tak již mražené, které v únoru snadno seženete. 

Na přípravu jednoho nápoje budete potřebovat: 

Pro přípravu nápoje máte dvě možnosti - buďto vložte všechny ingredience, včetně ledu, do mixéru, výsledkem bude jemně našlehaná perlivá tříšť, anebo ve sklenici či hmoždíři rozmačkejte jahody, které následně smíchejte s ledem a perlivým vínem. 

Pink Frosé

Nealkoholická sangria

Nespornou výhodou sangrie je, že si ji můžete připravit ve větším množství dopředu. Receptů na španělskou sangríu je opravdu nespočet.  S nealkoholickým červeným vínem od značky Torres je to hračka. Kromě vína pak budete potřebovat perlivou limonádu. Výběr limonády je čistě na vás, vyzkoušet můžete pestrou škálu příchutí. My doporučujeme vyzkoušet kombinaci červeného vína s příchutí červených pomerančů Sanpellegrino Aranciata Rossa. 

Na přípravu 4 porcí budete potřebovat:

Sangria

Do džbánu vložte nakrájené ovoce a promíchejte ho tak, aby pomeranče a citrony pustily tošku šťávy. Přidejte červené víno a nechte takto připravený drink odpočívat v lednici alespoň 1 hodinu. Těsně před podáváním doplňte o ovocnou limonádu a led. 

Na zdraví!