Blog Global Wines & Spirits

To pravé letní osvěžení

Připravte se na parné dny s výběrem toho nejlepšího pro letní osvěžení. Od lehkých vín po osvěžující drinky vhodné pro míchané nápoje – u nás si pochutnáte na té nejlepší chuti léta!

Osvěžující letní nápoje

Vychlazené bílé víno jako ideální společník pro horké letní dny

V letním období se vychlazená bílá vína stávají nepostradatelnými společníky pro to pravé osvěžení. Obzvláště vína s nižším obsahem cukru či alkoholu mají v tomto ohledu mnoho výhod. Vína s příjemně vyváženou kyselostí a lehkým chuťovým profilem jsou tak ideální pro parné letní dny. Abychom vám hledání ulehčili, vybrali jsme těchto skvělých lehkých bílých vín hned několik. 

Dopřejte si sklenku vychlazené ružovky

rosé double

Oblíbenost růžového vína spočívá v jeho osvěžující chuti, lehkosti a univerzálnosti, která se hodí k mnoha příležitostem. Růžové víno se podává vždy skvěle vychlazené. Ideální teplota pro degustaci je mezi 7-12 stupni. V parném létě nic nezkazíte lehkým zředěním do střiku. Věděli jste, že až třetina všech vypitých vín ve Francii je růžová? 

Osvěžující bublinky

Léto je obdobím, kdy si můžeme užít příjemné sluneční paprsky a teplé večery strávené venku s rodinou či přáteli. A co se k takovým okamžikům hodí lépe, než osvěžující šumivé víno? Když si sednete na terasu nebo si užíváte piknik v parku, není nic lepšího, než si dopřát skleničku lahodné šumivky. Máme pro vás pestrou škálu šumivých vín, stačí si jen vybrat dle vašich jedinečných chutí. Španělská cava, italské prosecco či rakouský sekt? Volba je jen na vás. 

Výhodný balíček vín

Abychom vám letní osvěžení ještě o něcí zpříjemnili, připravili jsme pro vás výhodné balíčky 6 vín s 10% slevou.

Speciální výběr "letních" vín, kolekce prosecca, rosé a lehkých, osvěžujících tichých vín pro každodenní popíjení na terase, u bazénu nebo pro "letní párty".

Letní cuvée z vinařství Sedlák symbolizuje letní atmosféru, s tóny žlutého melounu a černého bezu, se šťavnatou kořenistostí. Šumivé Mille Bolle nabídne intenzivní aroma a příjemnou lehkost. Grüner Dürnberg je lehké, suché víno s tóny zelených jablek, grapefruitu. Freestyle Mádl přináší lehkost podtrženou svěžím ovocným charakterem. Rosé d´Ete z Provence nabídne ovocnou sladkost s tóny bobulového ovoce a malin a Fili Prosecco Frizzante má čerstvou a živou chuť s tóny jablek a akátu. 

GW_Balicky_2023_letni_vina_01

Pro letní míchané nápoje

Protože vínem to nekončí! Už jste ochutnali italský likér Airone Rosso? Likér je z dílny Jacopo Poli, specialisty na grappu. Potěší vás intenzivní aroma mandarinek, bylin a koření, které přechází do příjemně nahořklé chuti. V kombinaci s tonikem je tak ideálním parťákem do slunečných dnů. A proto vám ho přinášíme ve výhodné nabídce s 4 plechovkami toniku Sanpellegrino za 1 kč.

Airone Rosso + tonic Sanpellegrino

Recept na drink: 4 cl Airone Rosso, 10 cl toniku San Pellegrino, led a pomeranč na ozdobení.

Návrh bez názvu (2)

 

Royal Oporto Rosé + tonic Sanpellegrino

Dalším výhodným balíčkem je pak Royal Oporto Rosé + 4x tonik Sanpellegrino za 1 Kč. Toto prémiové růžové portské delikátně snoubí sladkost a plnost červených portských, kterou doplňuje živost a svěžest vín bílých. Servíruje se do velké vinné sklenice na kostky ledu. Díky tomu může víno rozvinout své delikátní aroma a stává se příjemně osvěžujícím nápojem.

Recept na drink:  Kostky ledu, 4 cl Royal Oporto Rosé, 10 cl toniku Sanpellegrino.

RO_Rose_tonik_GW_balicky_gin_fest_2023_Royal-Oporto-Rosé-+-tonik-plech-

Limoncello di Capri

Zvítězte nad parným létem díky osvěžujícímu Limoncello di Capri, které je vynikající samostatně, díky svému jedinečnému aroma se však stává skvělou přísadou do míchaných nápojů. 

Limoncello-di-Capri_Di-Capri-Tonic_piscina

Di Capri Tonic

Všechny ingredience smíchejte ve vysoké sklenici plné ledem. 

Di Capri Spritz

Limoncello di Capri Spritz

Osvěžující letní nápoje