Blog Global Wines & Spirits

Rumový festival GWS 2024

Již posedmé je červen v GWS měsícem rumů. Přinášíme Rumový festival 2024! Připravili jsme si pro vás bohatý výběr rumových balíčků, ochutnávky na všech našich prodejnách, degustační balíčky a v neposlední řadě se můžete těšit i na sérii řízených degustací! Využijte lákavých slev na našem e-shopu anebo se zastavte na našich prodejnách, kde je pro vás připravená pestrá ochutnávka toho nejlepšího, co Rum Festival 2024 přináší.

Akční balíčky

Nebyl by to Rumový festival Global Wines & Spirits bez akčních balíčků vybraných rumů. Letos se můžete těšit na balíčky s ikonickými sklenicemi, miniaturami vašich oblíbených rumů a mnoho dalšího. Malou ochutnávku si můžete prohlédnout tady, ostatní balíčky najdete na tomto odkaze. 

RUMFest_2024_Kawama19_sklenice

Kawama 19 Extra Anejo + dárek


K nákupu 1 ks Kawama 19 Extra Anejo 0,7l dostanete jako dárek sadu 4 degustačních sklenic na rum. 

 

RUMFest_2024_07

Depaz Vintage 2002 Horse d´Age + dárek


K nákupu agricole rhumu Depaz Vintage 2002 Horse d´Age 0,7l dostanete sadu 6 originálních sklenic Depaz jako dárek. 

GW_balicky_RUMfest_2023_Mama-Quilla-+-El-Pasador-Pasion-0,2l

Mama Quilla + dárek


K nákupu guatemalského rumu Mama Quilla XA Extra Anejo 0,7l dostanete jako dárek 0,2l degustační lahvičku rumu El Pasador de Oro Pasion. 

cen_20

Centenario 20 Years Old + dárek


K nákupu kostarického rumu Centenario 20YO 0,7l dostanete sadu 2 stylových degustačních sklenic jako dárek.

El-Pasador-De-Oro-Pasion-0,7-l-+-dárek-El-Pasador-De-Oro-XO-0,2-l-

Centenario 20 Years Old + dárek


K nákupu novinky El Pasador De Oro Pasion 0,7l dostanete dárek navíc - prémiový guatemalský rum El Pasador De Oro XO 20 cl.

 

Vybírejte z akčních balíčků

 Ochutnávky na prodejnách 

Na každé z našich 12 prodejen v Praze, Brně, Ostravě a Zlíně máte po celý měsíc možnost ochutnat více jak 20 druhů rumů, které pak můžete nakoupit ve výhodných balíčcích.

Náš proškolený personál vám pomůže s výběrem a rád naleje degustační porci vzorků, o které budete mít zájem. 

Na prodejnu

degustace na prodejnách gw

Doporučujeme ochutnat

Letos vám určitě doporučujeme ochutnat kubánské rumy KAWAMA. 

Jsou to rumy vyráběné tradičními výrobními postupy pod dohledem zkušených masterů Ronerů, jejichž znalosti jsou předávány z generace na generaci. Veškeré suroviny pocházejí z Kuby, jsou zde zpracovány a vyznačují se prvotřídní kvalitou. Rumy KAWAMA se tedy mohou pyšnit označením "Ron DOP Cuba", což je chráněné označení původu. Jméno Kawama vychází z bohaté mytologie a odkazuje na želvu "caguama", která v minulosti byla uctívána původními kmeny jako pramáti lidstva. 

kawama-bottles-shots-emozionale-kawama-19-blog

Co to jsou agricole rumy a jak se liší od běžného rumu? 

Agricole rumy jsou opravdovým skvostem mezi rumy, pocházejícími především z francouzských karibských ostrovů, jako je Martinik a Guadeloupe.

Na rozdíl od většiny rumů, které jsou destilovány z melasy, což je vedlejším produktem výroby cukru, agricole rumy se vyrábějí přímo z čerstvé cukrové třtiny. Tento unikátní proces dává agricole rumům jejich charakteristickou svěžest, jemnou vůni a komplexní chuťové spektrum plné ovocných a květinových tónů.

Agricole rumy jsou často označovány jako "terroir rumy," protože podobně jako u vína, i zde výrazně záleží na místě původu a podmínkách, ve kterých cukrová třtina roste. Úplnou špičkou mezi agricole rumy jsou rumy, které nesou označení AOC Rhum De Martinique. 

AOC RHUM DE MARTINIQUE BĚZNÝ RUM
Lze vyrábět pouze ve 23 povolených zónách AOC na Martiniku. Lze vyrábět kdekoliv na světě
Vyrábí se pouze v období od ledna do července Vyrábí se v průběhu celého roku
Sklizeň cukrové třtiny je limitována na 120 tun na hektar Nejsou žádné limity sklizně
Fermentace může trvat 24 - 120 hodin Nejsou žádné časové limity pro fermentaci

Pro milovníky rumu představují agricole rumy autentický zážitek, který stojí za to objevit.

Objevte rumy Depaz

Depaz

Řízené degustace

Abychom váš rumový zážitek posunuli ještě o něco výše, také letos se můžete těšit na řízené degustace na naší prodejně v Karlíně.

Vybrat si můžete ze dvou variant degustací - té klasické anebo VIP.  Každá z degustací bude ve dvou termínech, s maximální kapacitou 16 osob. 

Klasická degustace

Na naší klasické degustaci ochutnáte celkem 8 vzorků, které jsme pro vás pečlivě sestavili tak, abyste dokázali poznat styl rumu, který vám sedí nejlépe. Pomůžeme vám tak s výběrem rumu, který budete pít rádi a s chutí. Chuť je totiž u každého trochu jiná a postupně se vyvíjí. Co chutná jednomu, nemusí chutnat druhému. Klasická degustace je vhodná pro každého, kdo si chce srovnat chutě a poznat různé styly rumu - od suchých dřevitých tónů, přes šťavnaté ovoce nebo jemné tóny vanilky a mandlí.

Vstupenky na tyto degustace můžete zakoupit u nás na e-shopu. Cena klasické degustace je 600 Kč. Doporučujeme i jako dárek nebo zážitek s partnerem nebo přáteli.

Vybírat můžete z těchto termínů - středa 19. 6. a 26. 6. vždy od 18:00

Těšit se můžete na tento skvělý výběr rumů: 

Vstupenky

VIP degustace

Pro opravdové milovníky rumů jsme připravili VIP degustaci skutečně prémiových rumů vyšší cenové kategorie. Jedná se o exklusivní výběr těch nejprestižnějších rumů v našem portfoliu, včetně kousků, které se vyrábějí jen v limitovaném množství. Vy si tuto degustaci můžete užít společně s námi, a to v prostorách prodejny Praha Karlín. 

Celkem se můžete těšit na 8 degustačních vzorků, z nichž každý má své jedinečné kouzlo a důvod, proč se dostal do naší kategorie VIP. Společně s vámi ochutnáme ty nejlepší rumy, kterými se jednotlivé značky chlubí, a na trh pouští jen jejich omezené množství.

I zde je omezený počet míst na 15 a vypsané pouhé dva termíny. Proto s nákupem neotálejte příliš dlouho, ať už chcete na degustaci dorazit sami, s přáteli, nebo ji věnovat jako dárek milovníkovi rumu, kterého chcete potěšit. Cena vstupenky na VIP degustaci je 1.500 Kč

Vybírat můžete z těchto termínů - ve čtvrtek 20. 6. a 27. 6. vždy od 18:00

V rámci VIP degustace jsme si pro vás připravili tyto skvělé rumy:

Vstupenky

Degustační sady

Mysleli jsme také na ty, pro které mohou být naše prodejny daleko. Stejně jako loni, také letos jsme pro vás připravili hned několik degustačních sad s miniaturami. Vyzkoušejte například rumový degustační set Global Wines, díky kterému můžete ochutnat hned 24 různých rumů. Nebo prozkoumejte duši nádherné Kostariky se značkouy Centenario. Těšit se můžete také na degustační balíčky od značky Dos Maderas

Všechny degustační balíčky